"Ми очікуємо, що Україна досягне успіху": Байден розповів про контрнаступ Сил оборони

"Ми очікуємо, що Україна досягне успіху": Байден розповів про контрнаступ Сил оборони

"Ми очікуємо, що Україна досягне успіху": Байден розповів про контрнаступ Сил оборони
Президент США Джо Байден прибув до Японії для зустрічі з главами країн G7, 19 травня 2023 року, фото: AP

Сполучені Штати не мають точної дати початку контрнаступу України, однак очікують, що українські військові зможуть досягнути успіху на фронті.

Про це під час пресконференції на саміті G7 у японській Хіросімі заявив президент США Джо Байден у відповідь на питання журналістки CBS.

"Ви думаєте я буду вам розповідати про плани їхнього наступу? Я думаю, що ви сподіваєтеся, що я на це питання не відповім, тому що, якщо я розповім, то не буде успіху", — зауважив політик.

Байден розповів, що провів розмову із президентом України щодо намірів командування Сил оборони.

"Ми приватно говорили з Володимиром Зеленським про це. Ми та союзники по НАТО знаємо, скільки вони підготували бригад, який стан цих бригад. У нас є очікування щодо імовірності їхнього успіху. Але точно ми не можемо знати. У нас є очікування що вони досягнуть успіху", — зазначив президент США.

За його словами, при цьому винищувачі F-16, над передачею яких Україні нині працюють союзники, навряд братимуть участь у контрнаступі.

"Я не думаю, що F-16 будуть брати участь у контрнаступі. Невелика імовірність, що вони будуть застосовані. Але якщо буде успіх у короткостроковій перспективі, далі треба буде воювати з росіянами, які базуються на великій відстані, яку не можна буде подолати потужностями, що наявні зараз", — пояснив американський президент.

Байден додав, що Україна пообіцяла не застосовувати американські винищувачі для ударів по російській території.

"У мене є запевнення від Володимира Зеленського, що вони не будуть використовувати F-16 на географічній території Росії", — зауважив він.

На початок