Росія втратила шанси відібратися на Олімпіаду-2024 у важкій атлетиці: як це сталося

Росія втратила шанси відібратися на Олімпіаду-2024 у важкій атлетиці: як це сталося

Росія втратила шанси відібратися на Олімпіаду-2024 у важкій атлетиці: як це сталося
Важкоатлети РФ на Олімпіаді. Фото: AP Photos

Після дозволу для росіян та білорусів змагатися під нейтральним прапором.

Російські важкоатлети не змагатимуться на літніх Олімпійських іграх 2024 року. Це випливає з останньої заяви, оприлюдненої Міжнародною федерацією важкої атлетики (IWF) в суботу, 20 травня.

Від початку місяця IWF дозволила важкоатлетам з Росії та Білорусі змагатися на своїх турнірах на умовах нейтралітету. Рішення ухвалили відповідно до оновлених рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету, який радив федераціям дозволяти спортсменам двох країн брати участь в індивідуальних відбіркових турнірах на Олімпіаду.

Рішення IWF відкривало росіянам з білорусами шлях для кваліфікації на олімпійські змагання наступного року. Для цього спортсменам з двох країн було необхідно заявитися, з дотриманням вимог нейтралітету й непідтримки війни в Україні, на змагання серії Гран-прі на Кубі, що пройдуть 8-18 червня.

Для кваліфікації на Олімпіаду спортсмени мають взяти участь у трьох з п'яти наступних турнірів: ЧС-2022, Євро 2023-го та 2024-го років, а також Гран-прі на Кубі та в Катарі. Росія та Білорусь через попереднє усунення вже пропустили світову першість та Євро-2023 й мусили змагатися на Кубі, аби зберегти шанси на виступ у Парижі.

Утім, IWF не затвердила жодного російського спортсмена для участі в Гран-прі. Федерація не отримувала заявок від росіян до закінчення дедлайну в понеділок, 15 травня.

Водночас 13 спортсменів з паспортами Білорусі отримали змогу виступити на турнірі. Серед них — чемпіон світу-2019 Євгєній Тіхонцов, чемпіон Євро-2019 Гєннадій Лаптєв, срібний призер ЧС-2018 Павєл Хадасєвич та дворазовий віцечемпіон Європи Пьотр Асайонок.

"IWF надала рівну й чесну можливість спортсменам та персоналу двох країн під питанням взяти участь у Гран-прі в Гавані. Ці рекомендації відповідають настановам МОК", — пояснили в міжнародній федерації.

Важка атлетика на Олімпіаді: що відомо

  • Водночас позбавити олімпійських квот у важкій атлетиці можуть і Україну — через розгляд справ про порушення антидопінгових правил спортсменами Русланом Кожакіним, Богданом Тараненком та Аліною Марущак.
  • Важкоатлетичний олімпійський турнір у Парижі відбудеться 7-11 серпня наступного року. Серед учасників розіграють 10 комплектів нагород.
  • У травні президент МОК Томас Бах виступив за представництво на прийдешній Олімпіаді "членів усіх 206 національних комітетів", включно з російським та білоруським.

Вибір редакції

На початок