"Це був близький бій". Девін Гейні - про успішний титульний захист проти Василя Ломаченка та негативну реакцію фанів

"Це був близький бій". Девін Гейні - про успішний титульний захист проти Василя Ломаченка та негативну реакцію фанів

"Це був близький бій". Девін Гейні - про успішний титульний захист проти Василя Ломаченка та негативну реакцію фанів
Девін Гейні. Фото: Getty Images

Слова абсолютного чемпіона світу після перемоги над українцем.

Девін Гейні захистив звання абсолютного чемпіона світу у легкій вазі. Непереможений американець переміг українця Василя Ломаченка завдяки одностайному рішенню суддів.

Для Гейні перемога над Ломаченком стала ювілейною 30-ю у кар'єрі. І сьомою поспіль, коли його визнали переможцем саме завдяки рішенню суддів.

При цьому бій Гейні проти Ломаченка виявився "близьким" - лише один суддя віддав перемогу американцеві у більш, ніж два очки. А після завершення поєдинку команда українського боксера повідомила, що має намір опротестувати його результати.

Ломаченко у флешкоментарі після бою визнав: очікував, що Гейні виявиться кращим боксером, аніж він вважав. Натомість сам Гейні віддавав належне українцеві та пророкував йому майбутнє потрапляння до Зали слави боксу.

Після поєдинку Гейні дав розгорнуту пресконференцію, у якій розповів, що саме відчуває, здолавши Ломаченка. Американський боксер вважає, що провів хороший бій, хоча й визнав: перевага над українцем була незначною.

 • Про емоції від бою

"Радий цій можливості. Мрія втілилася у життя. Завжди мріяв опинитися на цьому рівні, це великий бій, поєдинок найкращих боксерів світу. Це те, що я зробив: довів свій рівень. Це щось неймовірне, але я працював сумлінно для цього. І для мене цикл замкнувся".

 • Про стратегію на бій з Ломаченком

"Удари у корпус допомогли мені перемогти у бою. Знав, що маю в це вкладатися. Бачили, що він [Ломаченко] не дуже любить їх, тож притримувалися цього плану. У нього було кілька хороших моментів під час раундів, але він не закінчував їх впевнено. Тож, я вкладався в удари у корпус".

 • Чи відчуває Гейні, що "вкрав" перемогу у Ломаченка

"Знав, що це хороший бій. Був упевнений, що переміг у ньому. Але розумію, що це був "близький" бій: він [Ломаченко] вигравав раунди. Я б не став проводити бій, знаючи, що він буде легким. Знаю, що Ломаченко - хитрий боксер, що я повинен використовувати джеби та дистанцію, щоб дістати його. У кожному поєдинку перед цим, усі бачили, я робив саме це. Не всі поєдинки виходять чудово, у деяких треба показувати різноманіття у стилі, і саме це робив. Я можу боксувати, викидувати джеби, краще бити у корпус. Довів, що є кращим і молодшим, маю вісім років досвіду у ринзі".

 • Які плани Гейні має після перемоги над Ломаченком

"У легкій вазі чимало перспективних боїв, побачимо, що буде далі. Очевидно, що ця вага не виглядає для мене легкою, вона потребує достатньої дисципліни. Я виступаю тут вже впродовж восьми років, тож поговорю з командою і побачимо. Можливо, я проведу бій у вазі 140 фунтівперша напівсередня вага, до 63.5 кг, залишу пояси і потім повернуся їх захищати, або ж проведу поєдинок тут (у 135 фунтах), який матиме сенс. Довів свій клас на рівні суперника, що в майбутньому потрапить до Залу слави. Що я саме той хлопець. Що ви хочете, щоб я ще довів? Від мене хочуть, щоб я доводив і доводив. Не можу доводити більше: займаюся цим у цій ваговій категорії з 16 років. Побачимо, що буде далі, але точно я рухатимуся далі".

 • Як оцінює рівень Ломаченка у порівнянні з іншими суперниками

"Звичайно, я бився з на голову вищим боксером [за попередніх опонентів], майбутнім членом Залу слави. Всі бачили, як я бився: завдав йому шкоди ударами у корпус, показав своє різноманіття. Довів у ринзі, що я один з найкращих у світі - навіть найкращий P4P боксер, враховуючи, хто був перед цим найкращим".

 • Чи відчував Гейні потребу брати вирішальні раунди для перемоги

"Необов'язково. Бій був близьким, але я не почувався так, що ось 12-й раунд, маю його виграти. Знав, що це близький бій, тож намагався виграти кожен раунд".

 • Про поштовх Ломаченка під час процедури зважування

"Це бокс, багато емоцій. Я не маю нічого проти нього, подякував йому за бій, цю можливість. Не маю нічого іншого, окрім поваги до Ломаченка. У цьому не було неповаги, це просто емоції".

 • Як оцінює реакцію фанів після бою на користь Ломаченка

"Люди бачать те, що хочуть. Це одностайне рішення суддів, і це єдине, що має значення. Вони були одностайні у своєму рішенні, і я переміг".

Що відомо про Девіна Гейні

 • 24-річний американський боксер, абсолютний чемпіон світу у легкій вазі.
 • Захист проти Ломаченка всіх поясів - другий для Гейні. У жовтні 2022-го він захистив чемпіонські титули у поєдинку-реванші проти австралійця Джорджа Камбососа.
 • Гейні найдовше володіє чемпіонським титулом WBC у легкій вазі - з вересня 2019-го. У бою проти Ломаченка він увосьме його захистив.
 • Після поєдинку проти Ломаченка Гейні має в доробку 30 перемог у 30 поєдинках, 15 з них - нокаутом.

Вибір редакції

На початок