"Передумовою нових інвестиційних проєктів є нормалізація безпекової ситуації": у Харкові обговорили перспективи бізнесу

"Передумовою нових інвестиційних проєктів є нормалізація безпекової ситуації": у Харкові обговорили перспективи бізнесу

"Передумовою нових інвестиційних проєктів є нормалізація безпекової ситуації": у Харкові обговорили перспективи бізнесу

У Харкові відбувся комунікаційний форум, під час якого підприємці, дипломати й посадовці обговорили бізнесові перспективи прифронтового регіону.

Детальніше про перспективи співпраці з Харківщиною Українському Радіо Харкова розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен. Наводимо пряму мову.

Якими ви бачите перспективи співпраці з нашим регіоном, оскільки зараз багато хто говорить: "Інвестор не піде, тому що ви воюєте, у вас складна ситуація".

Ви знаєте, таке бачення має свої підстави, бо всі ми знаємо, що, на жаль, бомбардування харківського регіону, Харкова, зокрема, продовжується, і це є несприятливим фактором для розвитку економічних взаємин. Водночас я вітаю той факт, що представники французького бізнесу, зокрема наші банківські установи не полишили український ринок, навіть в цих важких умовах лишаються тут.

Але всі ми розуміємо, що передумовою нових інвестиційних проєктів є нормалізація безпекової ситуації. Наразі французькі бізнесмени — їм не те що заборонено, але їм формально не рекомендовано приїздити в Україну, аби проводити дослідження в перспективі якихось нових інвестиційних чи фінансових проєктів, на жаль.

Тоді на чому зараз акцентуєте ви свою роботу? Оскільки Харківщина має низку проблем: заміновані території, багато підприємств релокувалися, ми потребуємо також і гуманітарної допомоги.

Ми маємо наразі успішний проєкт, який має пілотний характер — реалізується в місті Гостомель. Використовуючи технологію, яка розроблена французькою компанією Neo Еко — вона полягає в тому, щоб розбирати залишки зруйнованих будівель, переробляти прямо на місці всі ці уламки, і робити з них нові матеріали для будівництва.

Тобто такий короткий замкнутий цикл, доволі інноваційний, який і вигідний з економічної точки зору, навколишнього середовища і впроваджується — можливо цей досвід буде цікавий і для вашого регіону.

Говорячи про сферу розмінування — так само в нас є конкретний приклад, нещодавно відбулася перша фаза циклу підготовки підводних саперів в Україні в структурі ДСНС. Франція і її спеціалісти взяли на себе підготовку таких спеціалістів тут в Україні. Друга частина цього курсу буде мати незабаром місце у Франції в місті Марсель.

Крім того, на заході виступив керівник Харківської торгово-промислової палати Віктор Звєрєв. На його думку, керівники та власники бізнесу повертаються до регіону, а сам бізнес потроху відновлюється та відбудовується.

І це про "великий" ми говоримо? Повертаються?

Різні є, і "малий", і "великий" в тому числі. Є питання щодо робочих рук, але сьогодні все більше і більше відкривається компаній, які були вимушені закритись під час агресії і активних бойових дій. Сьогодні ми бачимо, що у Харкові взагалі вже бізнес починає працювати — в районах де ще йдуть бойові дії, там ще поки немає такої активності.

За вашими підрахунками, наскільки ми відновилися до рівня до повномасштабного вторгнення в Харкові?

Дуже важко про це сказати, але очевидно, що вже відновлюється, бізнес відкривається. Є багато прикладів яскравих в Харкові — торговельна мережа взагалі не закривалась майже. Виробничі потужності, особливо харчова промисловість, транспортна логістика...

"Харків живе й готовий до відродження"

Почесний консул Франції в Харківській, Сумській та Полтавській областях Сергій Політучий вважає, що Харків не конкурентоспроможний, якщо говорити про промислову продукцію.

"Харків опинився в логістичному тупику, коли тільки логістика від Харкова до кордону з Євросоюзом займає понад тисячу кілометрів. Зараз Харків не конкурентоспроможний, якщо говорити про промислову продукцію. Нам треба переосмислити його майбутнє: можливо, воно буде не індустріальним. Після перемоги, можливо, ми не зможемо продовжувати низку видів виробництва", — говорить Політучий.

"Ми повинні подивитися на щось таке, що не потребує фактичного, матеріального, перевезення: інформаційні технології, мистецтво, культура. Харків має компенсувати географічний чинник", — додає він.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок