У Львові завершили випробування системи оплати проїзду через валідатор: що відомо

У Львові завершили випробування системи оплати проїзду через валідатор: що відомо

У Львові завершили випробування системи оплати проїзду через валідатор: що відомо
Пільгова транспортна картка ЛеоКарт. Фото: Роман Балук

У Львові завершили випробування системи з функцією безготівкової оплати та валідації загальних і персоналізованих карток "ЛеоКарт". Невдовзі це дасть можливість оплачувати проїзд не лише пільговикам, а й іншим пасажирам. Про це повідомили на Facebook-сторінці Електронний квиток "ЛеоКарт".

Це випробування є кінцевим перед оновленням поточної версії програмного забезпечення е-квитка.

"Цього тижня завершено один із найважливіших процесів – випробовування системи з функцією валідації не тільки пільгових "ЛеоКарт", а й загальних транспортних карток, а також безконтактної оплати банківськими картками та через Google Pay і Apple Pay у тестовому середовищі. Завдяки цим випробуванням вже зовсім скоро у пасажирів буде можливість проводити операції з безготівкової оплати проїзду та валідації транспортних карток", — повідомляють у ЛКП "Львівавтодор".

Таким чином, якщо раніше скористатися валідаторами у громадському транспорті могли лише пільговики, після оновлення програмного забезпечення оплатити так поїздку зможуть й інші пасажири.

На час оновлення системи з 22 до 26 травня у всіх пунктах прийому документів для пільгової "ЛеоКарт" не друкуватимуть транспортні картки, а також не продовжуватимуть термін учнівських карток.

Що відомо про е-квиток у Львові

  • Єдиний електронний квиток — "ЛеоКарт" — охоплюватиме всі види громадського транспорту Львова: це трамвай, тролейбус, автобус та дасть можливість пересадки між цими видами транспорту упродовж 40 хвилин після зафіксованої оплати.
  • Увесь львівський громадський транспорт, а це близько 750 маршруток, трамваїв та тролейбусів, уже обладнали валідаторами – це пристрої для зчитування ЛеоКарт.
  • Запровадження електронного квитка у Львові коштує понад 11 мільйонів євро.
  • У 2017 році е-квиток у Львові обіцяли запровадити через 9 місяців. Тобто на початку 2019 року. Згодом дату впровадження перенесли на 2020 рік, а потім — на 2021.
  • У грудні 2020 року оголосили про збір документів для виготовлення пільгового е-квитка. Тоді документи подали 8 тисяч жителів Львівської громади.
  • У квітні у львівських трамваях встановили перші валідатори. Це пристрої для зчитування електронного квитка.
  • Станом на жовтень 2021 року документи на виготовлення карток для пільгового проїзду подали 63 468 тисяч львів'ян.
  • 13 січня 2022 року у Львові почали перший етап впровадження е-квитка.
  • На початок 2023 року е-квиток так і не запрацював повноцінно. ЛеоКарт користуються лише пільгові категорії. Проте вони можуть безкоштовно їздити у громадському транспорті і на підставі посвідчення.

На початок