Михайло Кохан переміг на першому турнірі після відсторонення ФЛАУ від міжнародних заходів

Михайло Кохан переміг на першому турнірі після відсторонення ФЛАУ від міжнародних заходів

Михайло Кохан переміг на першому турнірі після відсторонення ФЛАУ від міжнародних заходів
Михайло Кохан. Фото: AP Photos

Український спортсмен тріумфував на українській літній Універсіаді.

Український метальник молота Михайло Кохан став переможцем літньої Універсіади, що проходить у Львові. Це перший турнір, на якому український спортсмен взяв участь після відсторонення від міжнародних заходів, що отримав від федерації легкої атлетики України.

Кохан востаннє виходив на змагання у березні 2023 року. 22-річний атлет взяв участь на Кубку Європи з метань, у якому тоді встановив молодіжний рекорд сезону і показав загалом найкращий результат серед усіх учасників.

Проте наприкінці березня Кохан отримав відсторонення від федерації легкої атлетики України від участі у міжнародних заходах. Попри вибачення від метальника, на міжнародних турнірах український спортсмен не змагався, зокрема пропустив старт у Кенії, на який був заявлений.

Замість старту у Кенії Кохан натомість виступив на літній Універсіаді, що розпочалася у п'ятницю, 19 травня, у Львові. У перший ж день змагань відбувся розіграш нагород у низці легкоатлетичних дисциплін, зокрема і в метанні молота.

Кохан став переможцем Універсіади - за результатами змагань виявився єдиним метальником, що виконав усі шість спроб за 72 метра. А його найближчим переслідувачем став Михайло Гаврилюк - атлет, який разом з Коханом отримав відсторонення від міжнародних стартів.

Літня Універсіада. Метання молота

  1. Михайло Кохан (Хмельницька область) - 74.21 м
  2. Михайло Гаврилюк (Тернопільська область) - 72.21 м
  3. Олексій Яценко (м. Київ) - 56.51 м

Що відомо про Михайла Кохана

  • 22-річний метальник молота, багаторазовий чемпіон України.
  • Чемпіон Європи з метання молота серед юнаків (2018), юніорів (2019) та молоді (2021). Чемпіон світу серед юнаків 2017 року.
  • Учасник літньої Олімпіади-2020, на якій зупинився за крок від дебютної медалі — четверте місце турніру з метання молота.
  • Посів п'яте місце на дорослому чемпіонаті Європи 2022 року в Мюнхені.
  • Попри відсторонення, умови усунення дозволяють Кохану виступати на турнірах у складі делегації збірної України. Це стосується і Європейських ігор, що у червні стартують в польському Кракові.
На початок