Рада попередньо розширила список причин, які дозволяють нардепам не ходити на роботу

Рада попередньо розширила список причин, які дозволяють нардепам не ходити на роботу

Рада попередньо розширила список причин, які дозволяють нардепам не ходити на роботу УНІАН

Верховна рада схвалила у першому читанні законопроєкт, яким вносяться зміни до закону про статус народного депутата та визначається перелік причин, що вважаються поважними підставами відсутності на роботі.

За проєкт закону проголосував 321 народний обранець.

Згідно з документом, визначено шість причин відсутності нардепів на засіданнях парламенту та парламентських комітетів:

1) виконання депутатом у цей час доручень Верховної Ради, Голови Верховної Ради України відповідно до закону, комітету (за рішенням комітету, до складу якого входить народний депутат);

2) відрядження, участь у заходах, що здійснюються у межах роботи постійних делегацій;

3) тимчасова непрацездатність;

4) отримання послуг у сфері охорони здоров’я (згідно з медичним висновком);

5) відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка у зв'язку з народженням дитини, відпустка для догляду за дитиною, відпустка у зв'язку з одруженням, відпустка у зв'язку зі смертю рідних, інші обставини, коли згідно з законодавством працівнику надається відпустка;

6) документально підтверджені транспортні перешкоди.

Також зазначається, що поважними причинами відсутності нардепа на пленарному засіданні є й інші, про які він завчасно попередив спікера парламенту. Зокрема, він має подати відповідну заяву з документами, які підтверджують неможливість бути присутнім на пленарному засіданні.

У законопроєкті вказано, що якщо депутат протягом одного календарного місяця був відсутнім на 30% пленарних засідань ради та на 50% засідань комітету, до якого він обраний, то йому припиняють виплату коштів за виконання функцій народного депутата.

Крім того, Рада розглядала законопроєкт №3244 щодо оплати правці помічників нардепів, проте голосування у першому читанні за нього провалили, тож документ відправили на доопрацювання. Депутатів не влаштовувала система оплати праці їхніх помічників, оскільки, за їхніми словами, доведеться наймати студентів без досвіду роботи та без освіти.

Після цього вони відмовились розглядати інший законопроєкт №3245 щодо оплати праці самих нардепів. Документ зняли з розгляду Ради.

Що відомо

  • Раніше у Раді зняли з розгляду законопроєкт щодо скасування обмежень під час нарахування виплат чиновникам, міністрам та нардепам.
  • 13 квітня Верховна рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до бюджету-2020, згідно з яким передбачається зменшення фінансування низки міністерств та відомств та збільшення видатків на медицину та соцзабезпечення.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди