Російські війська на сході України намагаються зайняти вигідні рубежі оборони — Ігор Романенко

Російські війська на сході України намагаються зайняти вигідні рубежі оборони — Ігор Романенко

Російські війська на сході України намагаються зайняти вигідні рубежі оборони — Ігор Романенко
Українські танки поблизу Бахмута, 12 травня 2023 рік. Фото: AP/Libkos

Війська РФ на сході України ведуть спроби наступу, намагаючись зайняти вигідніші оборонні позиції, щоб завадити контрнаступу українських сил.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив Ігор Романенко, заступник начальника Генштабу ЗСУ у 2006-2010 роках, кандидат військових наук.

"Триває другий етап на сході нашої країни в проведенні Силами оборони стратегічної оборонної операції. Протяжність лінії зіткнення — понад 1200 кілометрів", — зазначив військовий.

За його словами, на Запоріжжі та Херсонщині Росія вдається переважно до оборонних боїв. Водночас на східних ділянках фронту РФ намагається вести наступ.

"Від Харківської до Запорізької областей тривають зусилля противника щодо просування вперед, особливо на окремих напрямках таких, як, в першу чергу, Бахмутський, а також Мар’їнка і Авдіївка", — розповів Романенко.

Він пояснив, що в очікуванні на контрнаступ України російські військові, зокрема, намагаються знайти зручні позиції для оборони.

"Зміни на деяких напрямках стосуються того, що ворог не тільки і не стільки намагається виконати там завдання ще річної давнини відносно захоплення Луганської та Донецької областей в адміністративних кордонах, але придивляється і намагається захопити позиції, які б давали їм можливість у найближчий час перейти до оборони. Вони розуміють про перспективу наших наступальних дій. Тому вони ведуть бої за такі позиції та формують резерви на такий випадок", — зазначив ексспікер Генштабу ЗСУ.

При цьому вкрай напруженою лишається ситуація довкола Бахмута на Донеччині.

"Ворог пропагандистськи по Бахмуту намагається видати інформацію, що він захоплений повністю, але Пригожин спростовує це, говорячи, що бої великої інтенсивності триває в самому місті, а також на флангах, де війська Сил Оборони проводять контратаки. Мета наших військ — захопити висоти навколо, частково це вдалося, щоб можна було здійснювати підрозділи ворога, який знаходиться всередині міста", — розповів Ігор Романенко.

На початок