Португалія готова тренувати українських пілотів і механіків — Дмитро Кулеба

Португалія готова тренувати українських пілотів і механіків — Дмитро Кулеба

Кулеба, Кравіньо
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і глава МЗС Португалії Жоау Гомеш Кравіньо. Фото:

Португалія приєдналася до "авіаційної коаліції", готова тренувати українських пілотів і механіків на бойових літаках західного типу.

Про це сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Під час візиту до Лісабона Кулеба провів переговори із міністром закордонних справ Жоау Гомешем Кравіньо та міністеркою оборони Еленою Каррейраш.

Міністр подякував уряду Португалії за рішення приєднатися до "авіаційної коаліції" шляхом тренування українських пілотів та механіків на бойових літаках західного типу.

Португалія також підтвердила готовність надалі підтримувати Україну на її шляху до членства в Європейському Союзі.

Кулеба також підкреслив важливість ухвалення лідерами НАТО на саміті у Вільнюсі політичного рішення про визначення алгоритму вступу України в Альянс.

Міністри також обговорили притягнення Росії та її керівництва до відповідальності за злочини проти України, зокрема створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії.

Очільник МЗС приділив окрему увагу "формулі миру" Зеленського, розширення кола її підтримки, зокрема шляхом приєднання країн Глобального Півдня.

Раніше канал CNN з посиланням на джерело повідомив, що президент США Джо Байден під час зустрічі з лідерами країн G7 заявив, що Вашингтон підтримуватиме спільні зусилля з союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, зокрема на винищувачах F-16.

Згодом прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Водночас офіційно у Білому домі наразі таке рішення не підтвердили.

"Велика Британія працюватиме зі США, Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб забезпечити Україну бойовим повітряним потенціалом, якого вона потребує", — зазначив Сунак.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У січні 2023-го міністр оборони України Резніков повідомив, що "надіслав Санта-Клаусу листівку зі списком побажань, і винищувачі також у цьому списку".

Глава МЗС Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони України винищувачів F-16.

16 січня президент США Байден заявив, що США не передають Україні F-16. Водночас Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Штати можуть передати Україні винищувачі F-16 або дати "зелене світло" на їхній реекспорт.

Також Британія та Німеччина заявили, що поки що не розглядають можливість передачі Україні винищувачів.

На девʼятому "Рамштайні", де очікувався розгляд питання авіації для України, партнери вирішили надати Україні більше боєприпасів, ППО та підзвітності.

На початок