У жителя Кіровоградщини підозрюють ботулізм

У жителя Кіровоградщини підозрюють ботулізм

У жителя Кіровоградщини підозрюють ботулізм
Фото: Суспільне Кропивницький

У жителя Олександрійської громади Кіровоградської області підозрюють ботулізм. Чоловікові 57 років. Сам він пов'язує захворювання з тим, що їв рибні консерви домашнього приготування. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

Випадок захворювання зареєстрували 18 травня. Чоловіка шпиталізували до неврологічного відділення. "Чоловік розповів, що їв рибні пресерви 10 травня. Вони невідомого походження, але начебто виготовлені в домашніх умовах. 14 травня в нього з’явилися перші симптоми хвороби. Діагноз харчовий ботулізм під питанням, тому що тривають лабораторні дослідження. Ми взяли кров на аналіз. Протиботуліністичну сироватку не вводили, лікують симптоми", − говорить Надія Оперчук.

Як вберегтися від ботулізму. Пояснює головна санітарна лікарка Кіровоградщини

Це друга підозра на ботулізм цього року. У першому випадку діагноз підтвердили у 33-річної жінки і її однорічного сина. Вони їли домашню тушкованку.

В Україні з початку 2023 року стався 31 випадок отруєння на ботулізм. Захворіли 33 людей. Троє з них – діти. Смертельних випадків не реєстрували.

На початок