Швейцарці допомогли тернопільським благодійникам, склади яких обстріляли

Швейцарці допомогли тернопільським благодійникам, склади яких обстріляли

Швейцарці допомогли тернопільським благодійникам, склади яких обстріляли
Суспільне Тернопіль

Вантажівку з гуманітарною допомогою отримали тернопільські благодійники від Швейцарської організації місіонерства та милосердя "Світло на Сході". Це продукти, одяг і засоби гігієни. Про це Суспільному розповів керівник благодійного фонду "Світло реформації" Іван Гонтар.

За його словами, це перший гуманітарний вантаж, який розгрузили вже на новому складі, адже через російську ракету попередній склад фонду згорів вночі 13 травня.

Гуманітарна допомога на складі
Новий склад. Суспільне Тернопіль

"Це така збірна допомога, яка екстрено виїхала в бік Тернополя для України. Ми мали завантажуватися на Південь, але все згоріло. І вони одразу першими відгукнулися, першими відправили цю допомогу – продукти харчування, засоби гігієни, одяг. Тобто все те, що потрібно для цивільного населення. Ми зараз хочемо, так як планували, відправити на Одещину, Миколаївщину, Херсонщину і постійно на Харківщину відправляємо".

Керівник благодійного фонду "Світло реформації" Іван Гонтар
Іван Гонтар. Суспільне Тернопіль

Привіз гуманітарну допомогу Степан Козодой. Чоловік родом із Лисичанська. Каже, що зі Швейцарською організацією місіонерства та милосердя "Світло на Сході" співпрацює з 2014 року.

"Вантажі возимо на Схід і по всій Україні, бо в них багато партнерів в Україні, з якими співпрацюємо, і ця місія дуже щільно допомагає Україні в складні часи. З 2014 року на Донбасі я надивився вже багато. І такі події, як зараз у Тернополі, ми вже їх бачили і дуже співчуваємо, що таке твориться в нашій рідній Україні. Ворог не зупиняється, все більше і більше нарощує свої сили, але ми віримо, що Бог нас захистить і буде перемога. Наш народ не зламати".

Швейцарці передали допомогли тернопільським благодійникам
Степан Козодой. Суспільне Тернопіль

Іван Гонтар каже, збитки, завдані ракетною атакою "Світлу реформації" досі підраховують, але наразі вони складають більше 10 мільйонів гривень.

"Старе приміщення, на жаль, не підлягає відновленню, ми не знаємо, що буде далі з ним відбуватися. Наші друзі відкрили нам двері цього складу. Ми не зупинилися і не зупинимося, тому що маючи таких друзів, ми змушені допомагати і перемогти", – розповів Іван Гонтар.

Швейцарці допомогли тернопільським благодійникам, склади яких обстріляли
Зруйнований склад БФ "Світло реформації". Суспільне Тернопіль

Новий склад "Світлу реформації" безкоштовно надав благодійний фонд "Подоляни", розповіла керівниця фонду Тетяна Чубак.

"Коли Іван звернувся, це було беззаперечно. Я кажу: "Іване, дай трішки часу. Я дуже співчуваю і розумію, що потрібна підтримка. Він каже: "Фура вже їде в п’ятницю, вже в п’ятницю будуть тут, на місці". Я кажу: "Іване, поволі. Дай мені пів дня часу, ми щось придумаємо". Я щаслива, що нам вдалося придумати, що в Івана та його команди не опустилися руки".

Керівниця благодійного фонду "Подоляни" Тетяна Чубак
Тетяна Чубак. Суспільне Тернопіль

Гуманітарна допомогва з Швейцарії
Волонтери вивантажуть гуманітарну допомогу. Суспільне Тернопіль

"Це складські приміщення, висота близько 3-4 метрів, промислова підлога, можна гідравлічним візком розвантажувати, можна їздити автонавантажувачем, є рампа. Можна швидко розвантажувати фури, які будуть приїжджати, це також дуже важливо. Тут приблизно 1 000 квадратних метрів", – каже Тетяна Чубак.

Складське приміщення в Тернополі
Складське приміщення. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, в Тернополі фонду, склад якого згорів, допомогли благодійники з іншої церкви.

Читайте також

Вибір редакції

На початок