Шкільні автобуси: як працює програма співфінансування на Львівщині

Шкільні автобуси: як працює програма співфінансування на Львівщині

Шкільні автобуси: як працює програма співфінансування на Львівщині
Суспільне Львів

Цього року для громад Львівської області планують закупити 79 шкільних автобусів. Для цього з державного бюджету виділили 80 мільйонів гривень субвенції. При цьому обов’язковою умовою є співфінансування з бюджету громад. Про це Суспільному повідомив директор обласного департаменту дорожнього господарства.

За кермом шкільного автобуса – Юрій Греб. Чоловік возить дітей до школи у Славській громаді.

"День починається о 7:30. Три маршрути. Один – на Шевченка. Потім – Рожаночка і в Стояновичах. Після обіду, о пів на 3, таким же маршрутом. Виходить маршрут — 53 кілометри на день. Дорога асфальтована, гарна", — каже водій.

Водій Юрій Греб
Водій Юрій Греб. Суспільне Львів

Серед пасажирів – 10-класник Василь Винник. Він живе за 6 кілометрів від школи.

"Тут є графік точний, коли автобус приїжджає, коли їде. Раніше, коли автобусу не було, переважно добирався з батьками, були і випадки, що йшов пішки. Я досить далеко живу, так що то таке досить випробування було. Якщо треба було пішки добиратись, то я не встигав поїсти, приготуватись до школи, були і такі випадки. Мусив раніше вставати на годину", — говорить школяр.

Школяр Василь Винник
Школяр Василь Винник. Суспільне Львів

Возять до цієї школи 120 дітей, каже директор навчального закладу Любомир Кобилінець.

"В нас був один "Школярик", але він вже був старіший. Ми дуже раді, що можемо надавати покращені освітні послуги. Ми довозимо наших учнів, а також дітей із навколишніх сіл, які виявили бажання у нас навчатися після закінчення 9 класу. Дитина економить час, дитина економить сили і головне — дитина безпечно добирається до закладу. Крім того, відвідуваність школи зросла. Особливо при поганих умовах кліматичних", — розповідає директор школи.

Цей автобус купили за програмою співфінансування, зазначає секретар Славської селищної ради Олег Даниляк. 90% від суми — гроші громади, 10% – із бюджету.

"У нас 16 сіл, всі вони в сільській місцевості, достатньо важке добирання, бо села розкидані. Взагалі, коли громада утворилася, ми отримали за рахунок також нашого співфінансування і співфінансування Львівської ОВА 5 школяриків. За останній рік – 3 нових", — додає секретар Славської селищної ради.

За минулий рік в області за програмою співфінансування купили 126 нових "Школяриків", розповів директор обласного департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський. У деяких старіших автобусів вийшов термін експлуатації, а частину громада перед цим передала на потреби ЗСУ. Цьогоріч закупівлю планують продовжити.

"Постанова цьогоріч вже вийшла Кабінету міністрів і вона є чинна про виділення субвенції по Україні і на території областей на закупівлю "Школяриків". Цією постановою Львівській області передбачено 80 мільйонів гривень. Зараз йде опрацювання і спілкування з територіальними громадами. Департамент освіти пропрацьовує потребу, яких саме, чи звичайних "Школяриків", чи спеціалізованих. І постановою визначено, що має бути обов’язково співфінансування. У різній мірі – від 5% мінімум до 30%", — каже Орест Шуліковський.

За словами директора департаменту, попередньо підрахували, що цього року потрібно закупити 71 звичайний шкільний автобус та 8 — спеціалізованих.

Вибір редакції

На початок