Електронна черга та документообіг: зміни у роботі військово-лікарських комісій на Кіровоградщині

Електронна черга та документообіг: зміни у роботі військово-лікарських комісій на Кіровоградщині

Електронна черга та документообіг: зміни у роботі військово-лікарських комісій на Кіровоградщині
Військово-лікарська комісія у Кропивницькому терцентрі комплектування. . Фото: Суспільне Кропивницький

Електронна черга та документообіг мають пришвидшити проходження військово-лікарської комісії призовниками, які йдуть до українського війська. Такі зміни впроваджують травні, розповів Суспільному начальник Кропивницького терцентру комплектування та соціальної підтримки Владислав Зуєв.

2 травня Верховна рада України ухвалила зміни у законі щодо роботи військово-лікарських комісій.

Військовозобов’язаних, які отримали повістки, має оглянути комісія з восьми лікарів, розповіла окулістка Галина Панфілова. У травні мають запровадити електронну чергу, електронну медкартку пацієнта, зменшити кількість паперових довідок. Вважає передусім, треба оновити обладнання: "Обладнанню 40-50 років. Нове покращить огляд призовників і якість. Пришвидшить огляд, не треба буде посилати призовників по всьому місту бігати".

Очікують до кінця тижня комп’ютери, щоб дані військовозобов’язаних, які пройшли комісію, відправляти у Національну службу здоров’я. Запровадять електронний документообіг, сказала голова військово-лікарської комісії Людмила Білокінь. "Щоб це все було систематизовано у базі даних. Я думаю, що це прогресивний метод у сучасному стані нашої медицини".

Комісії створили при 22 терцентрах комплектування області. Владислав Зуєв говорить, під час війни навантаження на працівників зросло. Розвантажити їх та покращити роботу дозволять два закони, ухвалені Верховною Радою 2 травня – спростити оформлення довідки про обставини травм і залучати цивільні медзаклади.

У Кропивницькому таким закладом буде поліклінічне об’єднання, говорить його керівниця Олена Амбарна. Договір з НСЗУ ще не уклали, хоча підтвердження, що заклад відповідає умовам договору, прийшло. "Коли отримаємо договір, там буде чітко прописано, що ми будемо робити. Попередньо ми ознайомилися з потребами, там збільшена кількість обстежень, які ми повинні проводити. У нас умови є".

З 12 травня змінюється порядок нарахування зарплат працівникам військово-лікарської комісії. До цього її платили з міського бюджету, нині нараховуватимуть у Національній службі здоров’я згідно з кількістю наданих медичних послуг, пояснив Владислав Зуєв.

Вартість одного огляду військовозобов’язаного за пакетом Національної служби здоров’я складатиме 880 гривень, розповів директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Військово-лікарську комісію у Кропивницькому терцентрі комплектування проходить кропивничанин Сергій. Попросив не називати його прізвище. "Виходячи з даного обстеження до армії придатний. Проблем зі здоров’ям немає. Я сам приходив, сказали почекати трохи. Ось, вручили повістку". Сергій говорить, в роботі комісії його все влаштовує, бо він має бажання служити.

На початок