Роковини виходу з "Азовсталі". Хмельничани молились за воїнів і вийшли на акцію в підтримку полонених

Роковини виходу з "Азовсталі". Хмельничани молились за воїнів і вийшли на акцію в підтримку полонених

Роковини виходу з "Азовсталі". Хмельничани молились за воїнів і вийшли на акцію в підтримку полонених
Фото: Суспільне Хмельницький

Молилися за захисників і вийшли на акцію підтримки полонених. Хмельничани взяли участь в низці заходів з нагоди річниці виведення українських воїнів з "Азовсталі". За словами координаторки акції "Поверніть Героїв додому", волонтерки Лесі Стебло, так вони віддали шану тим, хто поклав життя за Україну і підтримали українців, які чекають на визволення рідних з російського полону.

У Хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі відбувся ранковий молебень за військовополонених захисників України й за загиблих героїв російсько-української війни.

В хмельницькому соборі хмельничани помолились за військовополонених й загиблих воїнів. 19.05.2023 рік.
В хмельницькому соборі хмельничани помолились за військовополонених й загиблих воїнів. 19.05.2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Помолилась за українських воїнів волонтерка Галина. Її син Володимир, який загинув 29 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання, розповіла, добровольцем пішов захищати країну.

"Він підійшов і сказав: "Мамо, я тебе так люблю". Ну, він це завжди говорив, і я йому також сказала: "Я тебе люблю, сину". І потім я дізналася, що він поїхав. Він поїхав і одразу потрапив у дуже гарячі точки, він був старшим сержантом, і я пишаюся своєю дитиною, дуже пишаюся", — сказала Галина.

Після молебню хмельничани вийшли на безстрокову акцію у підтримку військовополонених. 19.05.2023 рік.
Після молебню хмельничани вийшли на безстрокову акцію у підтримку військовополонених. 19.05.2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Чекає на визволення чоловіка з російського полону Тетяна. Молитва, каже, єдиний спосіб, яким вона рік спілкується з чоловіком.

"Ми віримо з самого початку, ще як вони перебували на "Азовсталі". Ми кожного дня молилися і Бог допоміг їм вийти звідти живими. Зараз ми молимося за їхнє повернення додому живими й здоровими якнайшвидше", — говорить Тетяна.

Сьогоднішній день для молебню за українськими воїнами, за словами волонтерки Лесі Стебло, вони обрали символічно.

"20 травня — це річниця, коли наші захисники гарнізону "Маріуполя" виходили з "Азовсталі". Ми точно знаємо, що вони гідно виконували свій обов’язок. Більшість із них починаючи з 2014 року пішли на захист своєї рідної землі, залишивши свої справи, бізнес, родини, друзів", — каже Леся Стебло.

Учасники акції "Поверніть Героїв додому" пройшли мирною ходою середмістям Хмельницького. 19.05.2023 рік.
Учасники акції "Поверніть Героїв додому" пройшли мирною ходою середмістям Хмельницького. 19.05.2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Після молебню хмельничани вийшли на безстрокову акцію "Поверніть Героїв додому", яка, за словами однієї з її учасниць Надії, відбувається щоп’ятниці, починаючи з 19 серпня 2022 року. Це, каже Надія, сорокова акція, на якій вони підтримують полонених і їхні родини.

"Наші захисники перебувають у руках ворога, їм потрібна наша підтримка, за них потрібно боротися, адже наша сила і наша віра їх повертає додому", — говорить Надія.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок