Писанки та вишивка "білим по білому" в ЮНЕСКО: Україна готує досьє для організації

Писанки та вишивка "білим по білому" в ЮНЕСКО: Україна готує досьє для організації

Писанки та вишивка "білим по білому" в ЮНЕСКО: Україна готує досьє для організації
Колаж Суспільне Культура

Світовою спадщиною ЮНЕСКО можуть визнати українські писанки та унікальну технологію решетилівської вишивки. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"У нас на черзі підготовка до розгляду кількох досьє. Серед них є писанка, вишиванка, власне решетилівська (білим по білому). Робота над цим триває, так само як і над додатковими досьє щодо міст ", — сказав Ткаченко.

Міністр додав, що в ЮНЕСКО знають всі ці запити.

"Думаю, що зважаючи на пункт "об'єкти, що перебувають під загрозою", нам вдасться рухатися швидше і щодо вишиванки, і щодо писанки та інших об'єктів нематеріальної культурної спадщини", – зазначив він.

Український борщ

У липні 2022 року на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО технологію приготування борщу внесли до списку цінностей, що потребують негайної охорони.

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. (...) цей "прояв екстремізму" тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО. Але ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське", – повідомив тоді Ткаченко.

Пропозицію до ЮНЕСКО ще у березні 2021 року підготували Міністерство культури та інформаційної політики, а також експерти Марина Соботюк та Євген Клопотенко.

юнеско
Борщ внесли до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Фото: pixabay

Історичний центр Одеси в ЮНЕСКО

У січні 2023 року до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, яка знаходиться під загрозою включили історичний центр Одеси.

Представники Росії спробували на сесії внести правки в порядок денний та виключити розгляд питання, пов'язаного з Одесою. Але це відхилили.

В ЮНЕСКО сподіваються, що це сприятиме кращому захисту міста. Також Одеса може отримати додатковий доступ до міжнародної фінансової та технічної допомоги.

До переліку Світової спадщини в небезпеці входять обʼєкти, що, на думку експертів ЮНЕСКО, перебувають під загрозою зникнення/знищення внаслідок природних причин або через втручання людини (зокрема через збройні конфлікти та війни).

юнеско одеса
Історичний центр Одеси тепер теж під охороною ЮНЕСКО. Фото: pinterest.com

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок