"Хочемо, щоб закінчилося на цьому турі". Що кажуть у БДМУ про другий тур виборів ректора

"Хочемо, щоб закінчилося на цьому турі". Що кажуть у БДМУ про другий тур виборів ректора

"Хочемо, щоб закінчилося на цьому турі". Що кажуть у БДМУ про другий тур виборів ректора
Виборча дільниця. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях триває другий тур виборів ректора Буковинського державного медуніверситету. Голосувати можуть 800 людей – це усі викладачі, представники від студентів та інші працівники закладу. Суспільне Чернівці поспілкувалося з викладачами та студентами про те, чого очікують від виборів.

Доцентка кафедри медицини катастроф та військової медицини Яна Іванушко каже, прийшла на вибори, щоб університет міг розвиватися. Найбільшою проблемою вишу називає фінансування.

"Прийшла голосувати, щоб вибори закінчилися цим туром й університет міг рухатися далі. Останніми роками виш розвивався завдяки вступу іноземних студентів, а через війну ці можливості зменшилися. Будь-який розвиток це не тільки наше бажання, але й фінансування – внесок у нові клініки, лабораторії та наукові проєкти. Манекени й технологій для симуляційної медицини вартують немалих грошей. Час, коли ми могли обійтися крейдою та дошкою, пройшов", – розповідає доцентка.

П'ятикурсниця Маргарита Чичерська від нового ректора очікує позитивних змін в університеті. Каже, найбільше їй подобаються ідея створення університетської клініки та збільшення можливостей для стажування за кордоном.

"Хотілося б більше можливостей для реалізації студентів у науці та роботі. Щоб можна було десь працевлаштуватися під час навчання, а опісля мати практичний досвід", – каже студентка.

Завідувач кафедри патологічної анатомії Ігор Давиденко очікує, що після виборів новий ректор збереже кадровий склад закладу.

"Стає все складніше зберігати кадри. Їх готувати довго, тому просто розганяти людей неправильно. А фінансово буде складно, бо така ситуація в країні", – розповідає Давиденко.

Що відомо про кандидатів

Оксана Андрієць — працювала завідувачкою кафедри акушерства і гінекології. Закінчила Чернівецький медичний інститут. З 2014 по 2019 рік очолювала департамент охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації. З жовтня 2021 року виконує обов'язки ректора за призначенням МОЗ.

Ігор Геруш — з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.

Коли оголосять результати

Голосування завершиться о 15:00. За словами голови виборчої комісії університету Олександра Буряка, результати виборів будуть відомі за три-чотири години після завершення голосування. Комісія підрахує голоси та складе протокол.

Переможе кандидат, який отримає понад 50% голосів виборців, які прийшли голосувати. Якщо за жодного кандидата не проголосує стільки людей, вибори вважатимуть такими, що не відбулися. Тоді Міністерство охорони здоров'я має оголосити новий конкурс на посаду ректора вишу.

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • Перший тур виборів ректора БДМУ відбувся 12 травня. Тоді жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки, відтак не міг бути переможцем.
  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок