В Києві просять заборонити будівництво на Русанівській косі: петиція

В Києві просять заборонити будівництво на Русанівській косі: петиція

В Києві просять заборонити будівництво на Русанівській косі: петиція
Фото: КМДА

Русанівську косу, яка знаходиться у Дніпровському районі Києва, хочуть вберегти від забудови. На сайті КМДА створили відповідну петицію, аби зберегти памʼятку ландшафту.

Згідно з Водним кодексом України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється будівництво.

Як зазначає автор петиції Євген Кудряшов, Русанівська коса є цілісним природоохоронним об'єктом з унікальною Києва флорою та представниками фауни, а також нерестилищем для риби.

"Саме через унікальність Русанівської коси час від часу зʼявляються особи, які під будь-яким виглядом намагаються привласнити частину її території, в тому числі шляхом укладання договорів оренди", — йдеться у тексті звернення.

Як зазначає автор, на косі хочуть побудувати базу з веслування, яка передбачає розміщення окремих споруд безпосередньо на захисній смузі. Він розповідає, що публікуються різні дописи про проведення нарад з приводу будівництва за участю очільника Дніпровської РДА.

Євген Кудряшов пише, що краще таке будівництво перенести на Труханів острів, оскільки там більш сприятлива інфраструктура для такого виду спорту, як і острів Гідропарк.

На початок