Гаррісону Форду вручили спеціальну нагороду Каннського кінофестивалю на знак вшанування всієї кар'єри

Гаррісону Форду вручили спеціальну нагороду Каннського кінофестивалю на знак вшанування всієї кар'єри

Гаррісону Форду вручили спеціальну нагороду Каннського кінофестивалю на знак вшанування всієї кар'єри
Гаррісон Форд з дружиною, акторкою Калістою Флокгарт. Фото: Stephane Cardinale - Corbis/Corbis via Getty Images

Щорічно з травні у Каннах проходить міжнародний кінофестиваль. Окрім світових кінопремʼєр, у межах події вручають почесні нагороди акторам та режисерам, що мають спеціальні заслуги перед кіноспільнотою. У 2023 році таку нагороду отримав голлівудський актор Гаррісон Форд.

Актор отримав цю "виняткову відзнаку" на знак вшанування всієї своєї кар'єри з рук генеральний директор Каннського міжнародного кінофестивалю Тьєррі Фремо та президентки Айріс Кноблох.

Гаррісону Форду вручили "Золоту пальмову гілку" за загальні досягнення у житті та кіноіндустрії. Церемонія відбулася у великому театрі Люм'єр.

"Кажуть, перед смертю ваше життя проноситься перед очима. Я тільки що бачив, як все моє життя промайнуло переді мною", — сказав на сцені Гаррісон.

"Союз кінотеатрів України" закликав представників кіноіндустрії у Каннах припинити співпрацю з росіянами

А також у Каннах Форд презентував пригодницький бойовик "Індіана Джонс і реліквія долі". Основний сюжет стрічки відбувається 1967 року. Легендарний археолог та його хрещениця Гелена протистоять колишнім нацистам на чолі з Юргеном Воллером, яких США завербували для польоту в космос.

Стрічка вийде у світовий кінопрокат 30 червні.

Спеціальна нагорода для Майкла Дугласа

Також спеціальну відзнаку отримав і оскароносний актор Майкл Дуглас – за 50 років у кіно. Пальмову гілку приїхала вручати митця Ума Турман.

Він також відзначив вагому роль Франції у кіноіндустрії: "Фестиваль завжди нагадував мені, що магія кіно полягає не лише в тому, що ми бачимо на екрані, а й у його здатності впливати на людей по всьому світу. Після більш ніж 50 років роботи в кіно для мене велика честь повернутися на набережну Круазетт, щоб відкрити фестиваль і прийняти нашу спільну глобальну мову кіно".

Україна у Каннах

Українських фільмів офіційно не заявлено. Однак у програмі покажуть два фільми про Україну:

  • документальну стрічку польського режисера "Звідки куди"
  • короткометражну польсько-українську роботу "Як це було".

Усього в основному конкурсі заявлено 19 стрічок.

Також на церемонії відкриття виступила акторка Катрін Денев, яка прочитала французькою вірш поетеси Лесі Українки "Надія".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок