У Тернополі роздавали вишиванки для немовлят

У Тернополі роздавали вишиванки для немовлят

У Тернополі роздавали вишиванки для немовлят
Суспільне Тернопіль

У Тернополі відбулася акція "Народжені у вишиванках – Непереможні". Під час неї в обласному перинатальному центрі "Мати і дитина" роздали 50 комплектів із національним одягом для немовлят.

Про це Суспільному розповіла організаторка ініціативи, голова "Українського розмовного клубу "Файно" Оксана Муравльова, яка через повномасштабне вторгнення переїхала з Краматорська на Тернопільщину.

У День вишиванки волонтери принесли для новонароджених комплекти з національним одягом. Їх освятив отець Володимир Андрухів. Волонтери підготували 25 комплектів для хлопчиків і стільки ж для дівчаток.

Наталія Драч народила хлопчика. Жінка каже, що її чоловік зараз на передовій.

"Вчора у мене народився хлопчик. Ми з чоловіком на нього дуже чекали. І сьогодні таке свято. Воно для нас дуже важливе. Тому, що ми боремся за вільну Україну і хочемо, щоб наша дитинка виросла під мирним небом".

Мати немовляти
Наталія Драч. Суспільне Тернопіль

Тетяна Савич із дочкою три тижні перебувають у перинатальному центрі.

"Дуже символічно в сьогоднішній день, в День вишиванки, отримати такий чудовий подарунок для моєї дитинки, разом з метрикою. Ми обов'язково будемо його одягати, коли вона підросте", – каже жінка.

Жінка в перинатальному центрі
Тетяна Савич. Суспільне Тернопіль

Ірина Точена назве сина Максимом. Сьогодні, 18 травня, йому один день. Ірина каже, виховуватиме у дитині патріотизм.

"Наші традиції – це те, що ми передаємо з покоління в покоління. Те, що нам передавали наші батьки, наші дідусі, бабусі. Те, як ми виховуємо своїх дітей. Якщо ми виховуємо їх патріотами, тоді в них не буде такої думки, чи кудись тікати. А будуть захищати нас і ми 100% переможемо".

Жінка народила хлопчика
Ірина Точена. Суспільне Тернопіль

Генеральний директор обласного перинатального центру "Мати і дитина" Віктор Овчарук розповів, що акція "Народжені у вишиванках – Непереможні" – це ініціатива, яку започаткували на Донеччині.

"Це є дуже дорогий подарок і дуже дорогий символ. Особливо для наших мам, які народили. Це дійсно приємно – мати першу вишиванку новонародженому".

Генеральний директор обласного перинатального центру "Мати і дитина" Віктор Овчарук
Віктор Овчарук. Суспільне Тернопіль

Організаторка акції Оксана Муравльова каже, що в 2017 році акцію розпочали із 35 вишиванок, а цього року вдалося підготувати майже 1 200.

Акція "Народжені у вишиванках – Непереможні"
Вишитий комплект для дитини. Суспільне Тернопіль

Їх розіслали у 34 міста України.

"У набір у нас входить вишиваночка, обов'язково у нас ручна робота. Це мотанка. Це така старовинна лялька перша, яку давали, замотували хлібчик, в молочко мочили. Це, як пустушка була. Зараз вона йде просто, як іграшка. Потім є метелик. Це згадка про наших воїнів, які віддали життя і які, як метелики на вогонь летять, але несуть щастя і перемогу. Це листівочка від наших краматорських підприємців. Також, саме до цього набору ввійшла метрика. Для дівчаток – українка, для хлопчика українець. В повному наборі є в нас спідничка і шароварчики. І є медична масочка".

Голова "Українського розмовного клубу "Файно" Оксана Муравльова
Оксана Муравльова. Суспільне Тернопіль

За словами Оксани Муравльової до створення вишиванок долучалися вишивальниці з різних міст України.

"У нас в основному була Бережанська громада. Мені дуже хочеться відзначити двох вишивальниць, які вишили понад 200 розпашонок: це Марія Кукурудза і Людмила Булка. Вони самі з Бережан. Також вишивали краматорці, вишивали донеччани. З усієї України до нас їздили, переправляли посилки. До нас долучилася Коломия. Навіть вони обмінялися. Відправили на Дніпро свої 26 розпашоночок. Таким чином, ми через спільну працю об'єднали всю Україну".

Спільне фото
У Тернополі в перинатальному центрі роздавали вишиванки для немовлят. Суспільне Тернопіль

Оксана Муравльова каже, таку акцію провели в Тернополі вперше.

Читайте також

Вибір редакції

На початок