Справа Князєва: ВАКС обрав запобіжний захід для адвоката Горецького

Справа Князєва: ВАКС обрав запобіжний захід для адвоката Горецького

Справа Князєва: ВАКС обрав запобіжний захід для адвоката Горецького
ВАКС обрав запобіжний захід для адвоката Олега Горецького, 18 травня 2023 року, фото: Дарина Коломієць, Суспільне

Вищий антикорупційний суд сьогодні 18 травня обрав запобіжний захід для співучасника справи, в якій фігурує ексголова Верховного Суду Князєв, адвоката Олега Горецького: до 13.07 залишити під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів гривень.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Прокурор Ігор Щур клопотав про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або ж заставу в розмірі 100 мільйонів 113 тисяч гривень. Крім того, при внесенні застави пропонував накласти зобовʼязання зʼявлятися на суд та вилучити закордонні паспорти, оскільки підозрюваний зможе переховуватися.

За словами прокурора, Князєв розподілив зобовʼязання між учасниками групи, яка неправомірно отримувала кошти. Особливу роль в ній нібито відігравав саме Олег Горецький.

"Він повинен був підшукувати справи людей, які згодні були надати неправомірну вигоду наперед визначеного судового рішення. Утримувати та переховувати протягом визначеного членами цієї групи строку неправомірної вигоди в таємному місці для зменшення ризиків викриття правоохоронними органами", — зазначив Щур.

Як доказ, прокурор зачитав і розшифровки частинок діалогів.

Сам підозрюваний свою провину не визнав. Він попросив обрати йому нічний арешт або ж заставу не більше мільйона гривень, оскільки застава 100 мільйонів 113 тисяч нібито неспіврозмірна з його доходами.

"Щодо ризиків виїзду. Я не виїжджав з України з початку повномасштабної війни. Це моя принципова позиція. З Князєвим ми ніколи не бачилися один на один. А щодо агента Горбурова, то він ввійшов в мою довіру протягом кількох років", — додав Горецький.

Крім того, адвокати назвали клопотання необґрунтованим, нібито наповненим неточностям.

"Тобто ми не кажемо, що немає слідів злочину, але інкримінують їх не правильно", —додав адвокат Олександр Смітюк.

Під час засідання також переглядали відеодокази. Окрема частина засідання була закритою у звʼязку з дослідженням судом конфіденційної інформації.

Чи будуть оскаржувати сторони рішення суду — прокурор та адвокати говорити відмовилися.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному Суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

17 травня Вищий антикорупційний суд України відмовив у задоволенні скарги адвоката колишнього голови Верховного суду України Всеволода Князєва щодо його затримання. Наразі Князєв перебуває в ізоляторі тимчасового тримання.

На початок