"Вишиванка єднає українців". У Сумах провели театралізований флешмоб

"Вишиванка єднає українців". У Сумах провели театралізований флешмоб

"Вишиванка єднає українців". У Сумах провели театралізований флешмоб
Фото: Суспільне Суми

Театралізований флешмоб до Дня Вишиванки організували в Сумській обласній науковій бібліотеці. Учасники дійства – вихованці Сумської спеціальної школи, їх вчителі та студенти одного із Сумських коледжів.

Танцювали, співали та розповідали про значення вишиваної сорочки в українській культурі. Окрім дитячого театрального колективу “АРТ- Барвінок”, участь у цьому дійстві взяли вчителі Сумської спеціальної школи та студенти Сумського фахового коледжу мистецтв і культури імені Бортнянського. Готувались до нього понад місяць, розповіла режисерка-постановниця флешмобу Ірина Глобенко.

вишиванка Суми захід
Фото: Суспільне Суми

“Часу було мало, тому що дітки особливі. Тому нам було складно, звичайно. Складно було в тому плані, щоб залучити педагогів і студентів. Але ми знаходили компроміси і все ж таки підготувались. Ну і, звичайно, посил цього театралізованого флешмобу – перемога України”, - пояснює режисерка-постановниця.

вишиванка Суми захід
Фото: Суспільне Суми

Такий захід до Дня Вишиванки, каже Ірина Глобенко влаштовують кілька років поспіль, окрім 2022 року. Тож, цьогоріч готувались вдвічі ретельніше.

“Вишиванка для мене – це український оберіг. Символ, вишивка дуже українська”, - говорить учасниця театралізованого флешмобу Вікторія Аксьонова.

вишиванка Суми захід
Фото: Суспільне Суми

Волонтерка Тетяна Ягодіна прийшла на захід із власноруч зробленим пряником-вишиванкою.

“Прийшла привітати і наших діточок і їхні родини і всіх наших українців з Днем Вишиванки. Подарувати хочу діткам зі спеціальної школи ось такий пряничок-вишиванку. Побажати нашим діткам, та і всім нам, українцям, жити в щасливій, вільній Україні. Це, мабуть, єдине бажання зараз для усіх нас”, - каже волонтерка.

Тетяна Ягодіна вишиванка
Тетяна Ягодіна. Суми, Сумська область. 18.05.2023. Фото: Суспільне Суми

День Вишиванки – це свято, яке об'єднує історичне минуле нашого народу із сучасністю, говорить бібліотекарка Сумської обласної наукової бібліотеки Лариса Пермінова.

“Це таке свято, яке потрібне. Воно об’єднує усіх українців. Зараз вони проживають і за кордоном, в різних країнах. І в цей день, якщо вони одягають вишиванку за своїм бажанням, то вони приєднуються до свого народу”, - зазначає бібліотекарка Лариса Пермінова.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок