День музеїв: які події відбуваються у Львові

День музеїв: які події відбуваються у Львові

День музеїв: які події відбуваються у Львові
Суспільне Львів

18 травня традиційно відзначають Міжнародний день музеїв, в цей день у багатьох музеях для відвідувачів безкоштовний вхід. У Львові до акції долучились і запропонували відвідувачам спеціально програму з нагоди свята 34 музеї.

У музеї архітектури та побуту облаштували фотозону. Декором слугував вишиваний килим та сіно, біля дзвіниці із села Хоросно. Зробила там світлину і відвідувачка Оксана Лудин.

"Ми сьогодні були в історичному музею, в палаці Корнякта, відвідали етнографічну виставку, випили львівської кави і тепер заїхали в Шевченківський гай. Завжди в кожного якісь спомини, тому що всі з цієї епохи, коли ще пам’ятають як в таких хатах жили люди і ходили до церкви бабусі, дідусі. Кожен має свої унікальні історії з цією епохою", — каже відвідувачка музею Оксана Лудин.

День музеїв: які події відбуваються у Львові
У Шевченківському гаю підготували події з нагоди Дня музеїв. Суспільне Львів

Цього року День музеїв припав на День вишиванки. З цієї нагоди в музеї підготували спеціальні заходи.

"19 травня ми робимо презентацію співаника всі гроші з продажу якого ми відаємо на ЗСУ і нарешті в неділю, 21 травня, робимо відкриття виставки "Клаптики традицій". Це фрагменти візерунків, які буквально чудом вціліли, все що залишилось із сорочок", — каже вчена секретарка музею Оксана Омельчук.

Про вишиванки також говорили і у Музеї Франка. Директорка інституту франкознавства ЛНУ ім. Івана Франка Наталія Тихолоз підготувала лекцію про узори дому Франка.

День музеїв: які події відбуваються у Львові
Лекція у "Домі Франка" до Дня музеїв. Суспільне Львів

За її словами, у гардеробі Франка були не тільки буковинські сорочки та гуцульські, регіонів які часто відвідував поет, а приклади вишиваних сорочок різних регіонів України.

"Є така думка, що Франко був одним із перших, не скажу, що першим, але одним з перших хто носив вишиванку під європейський костюм. У цей спосіб він демонстрував свою, з одного боку українську ідентичність, а з іншого боку — показував шлях куди ми маємо рухатись, що Україна це є частина Європи", — каже Наталія Тихолоз.

На заході також презентували сорочку Івана Франка, яку в сучасній інтерпретації відшив український бренд.

Заходи з нагоди дня музеїв відбуватимуться у Львові від сьогодні і до 21 травня, на цей час у львівських музеях розроблена спеціальна програма.

Вибір редакції

На початок