Декомунізація на Львівщині: скільки пам'ятників радянського періоду залишилося у області

Декомунізація на Львівщині: скільки пам'ятників радянського періоду залишилося у області

Декомунізація на Львівщині: скільки пам'ятників радянського періоду залишилося у області
Фото: Львівська ОВА

На Львівщині у 2022 році демонтували приблизно 80 радянських пам’ятників, а від початку цього року — 36. Про це повідомила секретарка робочої групи з питань декомунізації при Львівській обласній військовій адміністрації Анна Герич.

Анна Герич розповідає про подальші дії з скульптурами, які зносять. Каже, що іноді громадам доводиться допомагати із пошуком грошей для знесення.

"Ми мусимо їм допомагати технікою і допомагаємо за допомогою меценатів або місцеві ШРП забирають ці пам’ятники. Часто вони є і так аварійними і їх забирають на побудову доріг або на інші господарські потреби", — розповіла секретарка робочої групи з питань декомунізації Анна Герич.

Голова громадської організації "Декомунізація України" Вадим Поздняков каже, що Львівщина за кількістю демонтованих пам’ятників зараз на другому місці після Закарпатської області.

"Якщо брати Львівську область в плані перейменування вулиць, то це напевно область з найменшою кількістю вулиць, які треба перейменувати. Залишилося перейменувати близько 40 вулиць. Щодо пам'ятників, то за кількістю демонтованих, область зараз на другому місті, після Закарпатської, але відстає не на багато", — каже голова громадської організації "Декомунізація України" Вадим Поздняков.

За словами секретарки робочої групи з питань декомунізації при Львівській обласній військовій адміністрації Анни Герич, на території Львівської області є ще приблизно 200 радянських пам'ятників. Їх планують демонтувати до кінця 2023 року.

Вибір редакції

На початок