У Музеї вишиванки в Чернівцях на виставці "Врятовані" представили вишиті сорочки та рушники зі Слобожанщини. Їх знайшли українські військові на руїнах сільської школи на деокупованій Харківщині.
Про це в коментарі Суспільному сказала співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк.
За її словами, взимку військові передали Музею вишиванки вишиті речі. Серед них є сорочки та рушники з 60-70-х років, а також речі, яким понад 100 років.

Для Слобожанщини характерною є вишивка нитками чорного та червоного кольорів. На виставці представили речі з рослинними орнаментами — такі взори характерні для регіону.



Схожу вишиту сорочку з трояндами має відвідувачка виставки Клавдія. Жінка переїхала до Чернівців з Харківщини у 1972 році.
"Мої батьки, коли переїхали, забрали всі рушники й скатертинки. І цим ми користуємось у святкові дні", — розповідає Клавдія.
У Музеї вишиванки представили 20 вишитих сорочок та рушників. У липні ці експонати планують показати на виставці у Кракові.


Що відомо про День вишиванки
- Всесвітній день вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. Святкування започаткували студенти історичного факультету Чернівецького національного університету імені Федьковича. Свято відзначають по всьому світу. Метою є збереження українських традицій.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]