Створили перший цифровий скан "Титаніка": тепер можна побачити, як виглядає корабель на дні океану

Створили перший цифровий скан "Титаніка": тепер можна побачити, як виглядає корабель на дні океану

Створили перший цифровий скан "Титаніка": тепер можна побачити, як виглядає корабель на дні океану
Фото: @astropierre/Twitter

У ніч з 14 на 15 квітня 1912 року посеред Атлантичного океану, зіткнувшись з айсбергом, потонув лайнер "Титанік". І тільки у 2023 році вдалось створити перший повнорозмірний цифровий скан пароплава. Про це повідомило видання BBC.

Дослідники сподіваються, що це допоможе встановити нові деталі аварії лайнера. Паркс Стівенсон, аналітик "Титаніка", сказав, що модель є "одним з перших важливих кроків на шляху до дослідження історії "Титаніка" на основі фактів, а не спекуляцій".

Уламки лайнера вперше виявили 1985 року на глибині майже 4 тисячі метрів. Відтоді його досліджували різними способами, однак через величезний розмір судна камери не могли зафіксувати корпус цілком.

Операцію зі сканування почали влітку 2022-го. Підводні апарати, якими дистанційно керувала команда на борту спеціалізованого судна, провели понад 200 годин, досліджуючи корабель. Вони зробили понад 700 000 знімків з усіх кутів, створивши точну 3D-реконструкцію.

титанік сканування
"Титанік" на дні Атлантичного океану. Фото: @astropierre/Twitter

титанів
"Титанік". Фото: @astropierre/Twitter

Один із дослідників, Герхард Зайфферт сказав, що це був найбільший проєкт підводного сканування, який він коли-небудь здійснював: "Глибина майже 4 000 метрів, це є складним завданням, до того ж у цьому місці є течії, і нам не можна нічого торкатися, щоб не пошкодити затонулий корабель".

Паркс Стівенсон додав, що був "вражений", коли вперше побачив скани, та зазначив, що вивчення сканів може запропонувати нове розуміння того, що сталося з "Титаніком" тієї фатальної ночі 1912 року.

"Ми дійсно не розуміємо характер зіткнення з айсбергом. Ми навіть не знаємо, чи вдарився він у нього правим бортом, як це показано у всіх фільмах — можливо, він сів на айсберг", — пояснив дослідник.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок