Де на Хмельниччині можна скласти іспит на рівень володіння українською мовою

Де на Хмельниччині можна скласти іспит на рівень володіння українською мовою

Де на Хмельниччині можна скласти іспит на рівень володіння українською мовою
Фото: Суспільне Хмельницький

Іспит на рівень володіння державною мовою можна скласти у двох вишах області: на базі МАУП у Хмельницькому та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Про це Суспільному Хмельницький розповіла відповідальна за проведення іспиту у Хмельницькому Валентина Парандій.

Олена Чепелюк склала іспит на рівень володіння державною мовою. Каже, що претендує на посаду ректора Херсонського національного технічного університету, релокованого до Хмельницького у 2022 році. Олена тиждень готувалась до іспиту. Тестову частину склала на 91%.

"Я задоволена. Маю надію що отримаю сертифікат С2. Максимум 14 днів на виготовлення сертифіката. Але, наскільки я знаю, протягом години я маю отримати всі відомості", — сказала Олена Чепелюк.

Одночасно складати іспит можуть п'ятеро людей.
Одночасно складати іспит можуть п'ятеро людей. Фото: Суспільне Хмельницький

У двох вишах області: у Хмельницькому в МАУПі та Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка можна скласти іспит на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків, каже відповідальна за проведення цього іспиту у Хмельницькому Валентина Парандій. За її словами, в електронному форматі на базі МАУП іспит складають з лютого 2022 року.

"Заклад освіти забезпечує технічне забезпечення і місце, де учасники складають іспит. Все інше: завдання, тестові завдання, теми монологів, все, що стосується самої суті іспитів надає національна комісія зі стандартів державної мови. Учасник проходить електронну реєстрацію — ми не маємо до цього процесу відношення", — говорить Валентина Парандій.

Іспит на рівень володіння державною мовою складається з двох частин, розповідає інструкторка Алла Авсієвич.

"Перша — тестова частина, де претенденти на знання української мови повинні дати відповіді на 29 тестових запитань. Друга — записати монолог. Сама складність в цьому іспиті полягає в тому, що він є обмежений за часом. Тобто на надання відповіді на 29 тестових питань надається 20 хвилин часу. А також дається 10-хвилинний проміжок часу на запис монологу на певну тему, яку претендент побачить тільки після того, як він розпочне ось цю обмежену у часі частину іспиту", — каже Алла Авсієвич.

Текстові завдання перевіряють одразу.
Текстові завдання перевіряють одразу. Фото: Суспільне Хмельницький

Одну іспитову сесію одночасно можуть складати п’ять претендентів, каже інструкторка. Такі сесії відбуваються двічі на тиждень: у середу та п’ятницю. По три іспити на день.

"У нас є п’ять робочих місць, які обладнані гарнітурою для запису монологу і доступом до мережі Інтернет. Тести перевіряються за хвилину після того, як вони завантажаться у систему. Монолог оцінює екзаменатор, який отримує файл на сервер", — розповіла Алла Авсієвич.

За її словами, відповідно до результатів іспиту, претендент отримує сертифікат С1 чи С2.

"С1 — це означає, що претендент виконав тести з результатом від 70% до 89% правильних відповідей. Тобто — це вільне володіння першого ступеню. Якщо претендент справився успішно і він отримав 90% і вище — це сертифікат типу С2, тобто вільне володіння другого ступеню", — каже інструкторка.

Перескласти іспит можна не раніше, ніж за чотири місяці після невдалої спроби, каже Валентина Парандій: "Але, якщо склались технічні збої, з причини, яка не залежить від учасника, тоді він може зареєструватися на будь-який іспит, який буде найближчим часом. З лютого в нашому навчальному закладі приблизно 400 осіб склали такі іспити".

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок