Познайомила війна. Історія подружжя військових з Кропивницького

Познайомила війна. Історія подружжя військових з Кропивницького

Ексклюзивно
Познайомила війна. Історія подружжя військових з Кропивницького
Родина військових з Кропивницького. Фото: Суспільне Кропивницький

У них різні спогади про те, як вони познайомились, та спільна мрія – перемога України і життя у мирній країні. Подружжя військових Катерина і Віталій виховують двох синів. З міркувань безпеки прізвище не називаємо. Нині родина живе у Кропивницькому. Історію свого знайомства розповіли Суспільному.

Віталій і Катерина й гадки не мали, що, обираючи військовий шлях у 2014 році, зустрінуться і закохаються. Нині працюють в обласному терцентрі комплектації. Обоє мають бойовий досвід.

Віталій розповів, що з майбутньою дружиною познайомились 2018 року на полігоні в Херсонській області.

Чоловік до початку війни жив на Волині. Працював інженером-програмістом. У 2014 році пішов добровольцем на фронт. Сказав, що так виховали батьки – якщо країні загрожує небезпека, її треба захищати: "Спочатку ми обороняли село Зайцеве під Горлівкою. Майорськ, Дзержинськ. Потім, у 2017 – Піски, Водяне, Опитне, поблизу Донецького аеропорту були. У 2018 році теж Опитне, Водяне, Красногорівка".

Катерина за освітою комп’ютерна інженерка, працювала у сфері торгівлі. Військову форму, так само як чоловік, одягнула 2014 року. Жінка розповіла, що служила у 57-й бригаді: "Службу я починала солдатом, нині — старший лейтенант. В АТО ми поїхали у 2015 році. Були у Костянтинівці Донецької області. Потім почалось Чернухіно, Дебальцеве. Нас, дівчат, повернули на пункт постійної дислокації".

У липні 2015 року жінка народила старшого сина, Святослава, у 2016 — вийшла на службу. З 2017 року служила в Донецькій області, за рік її перевели на Херсонщину. Там познайомилась з майбутнім чоловіком.

Вони одружились два роки тому. Щоб бути разом, Віталій перевівся у Кропивницький. Зі слів чоловіка, жодного разу не пожалкував, що роботу у лікарні змінив на військову службу. Після чотирьох років життя у бліндажах і наметах задумався про створення сім'ї. Хотілося родинного затишку. Нині Катерина у декретній відпустці. Коли почалась повномасштабна війна, меншому сину було дев'ять місяців. Чоловік поїхав воювати.

"Воював з 57 бригадою, потім – доукомплектування. І відразу пішли на захист Бахмута. 2,5 місяці в Бахмуті, потім вийшли в Київську область і мене відкомандирували назад", – згадує військовий.

Зі слів Катерини, вона щаслива, що нині мають змогу бути разом. Старшому сину подружжя Святославу – сім років, Тимофію – немає двох. Після перемоги України родина планує поїхати в Херсонську область – туди, де познайомились.

Вибір редакції

На початок