Ускладнення після COVID-19. Львівські медики врятували 67-річного чоловіка з гострим інфарктом

Ускладнення після COVID-19. Львівські медики врятували 67-річного чоловіка з гострим інфарктом

Ускладнення після COVID-19. Львівські медики врятували 67-річного чоловіка з гострим інфарктом
Перше ТМО Львова

У Львівській лікарні святого Луки врятували 67-річного Богдана Гласа. Після перенесеного коронавірусу в раніше здорового чоловіка з'явилася постійна втома і запаморочення. Невдовзі у львів'янина трапився гострий інфаркт міокарда з ускладненням. Про те, як чоловік почувається зараз, повідомили у Першому ТМО Львова.

Рік тому львів'янин Богдан Глас захворів на коронавірус. Після перенесеної хвороби у чоловіка, який не мав скарг на здоров'я, з'явилися ускладнення. Спочатку — менінгіт, від якого він довго лікувався. Потім — постійна втома та запаморочення. Більш ніж тиждень тому Богдан почав важко дихати та знепритомнів. Його донька викликала швидку. Чоловіка доправили у Лікарню святого Луки. Після обстеження в пацієнта діагностували гострий інфаркт міокарда та екстрено повезли в операційну.

67-річний Богдан Глас
67-річний Богдан Глас. Перше ТМО Львова

Для відновлення кровотоку медики провели стентування — встановили металевий каркас для розширення звуженої судини. Втім, після цього серце не почало працювати належно. Кров і далі не надходила до життєво важливих органів та систем. У чоловіка розвинувся кардіогенний шок. У 90% випадків цей стан призводить до смерті.

"Лікарі наважуються застосувати нову для них методику — вперше встановити пацієнтові аортальний балонний контрпульсатор. Це маленький внутрішньосудинний пристрій, який вводять до серця через єдиний прокол стегнової артерії. Він поступово починає роздуватися, проштовхує кров в обох напрямках, покращує кровотік та насичення організму киснем. Одразу після введення контрпульсатора фракція викиду серця, тобто показник ефективності його роботи, підвищилася з 10% до 40%", — повідомляють у лікарні.

Пацієнта врятували. На 11 добу після операції Богдана Гласа виписали з лікарні. Зараз чоловік почувається добре, самостійно ходить та може говорити. Він буде відновлюватися у реабілітаційному центрі в Брюховичах. Пацієнт каже, мріє якнайскоріше повернутися додому та побавити онуків.

Вибір редакції

На початок