Армія РФ втрачає ініціативу під Бахмутом — ISW

Армія РФ втрачає ініціативу під Бахмутом — ISW

Український військовий на позиціях біля Бахмута,12 травня 2023 рік
Український військовий на позиціях біля Бахмута, Донецька область, 12 травня 2023 рік, фото: AP

Попри обмежений характер контратак Сил оборони України, російські війська втрачають ініціативу в районі Бахмута.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті зазначається, що російські та українські офіційні особи визнали продовження обмежених контратак ЗСУ під Бахмутом 17 травня.

Зокрема, заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Сили оборони просуваються на невстановлених напрямках на флангах Бахмута. Своєю чергою речник Східного угруповання Сергій Череватий заявив, що за минулу добу ЗСУ просунулися на 500 метрів на Бахмутському напрямку і продовжують наступати на фланги армії РФ.

У Міноборони РФ заявили, що російські повітряно-десантні війська досягли незначного просування, але водночас визнали продовження українських контратак на флангах Бахмута в районі Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського (6 км на захід від Бахмута).

Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заперечив заяву Міноборони про територіальні здобутки й розкритикував відомство за неправдиве представлення відступу як захоплення нових позицій.

"Один з відомих мілблогерів поскаржився, що російські війська тепер повинні реагувати на українські дії, маючи на увазі, що російські війська втрачають ініціативу в районі Бахмута, попри обмежений характер українських контратак у цьому районі", — зазначають аналітики ISW.

На початок