У Кропивницькому в річці виявили мертву рибу. У чому причина загибелі

У Кропивницькому в річці виявили мертву рибу. У чому причина загибелі

У Кропивницькому в річці виявили мертву рибу. У чому причина загибелі
Мертві товстолоби в річці біля парку Перемоги у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У річці Сугоклія, біля парку Перемоги в Кропивницькому, виявили мертву рибу. Вага рибин – до двох кілограмів, сказав Суспільному працівник рибоохоронного патруля Андрій Бірюков. Воду з річки дослідили представники Держекоінспекції. Суспільне дізнавалось про результати дослідження і причини загибелі риби.

Мертві товстолоби плавають у річці біля парку, показав рибалка Станіслав Гросул: "Поки масово, того року масово гинула риба".

Чоловік вважає, що риба може гинути через нечистоти, що потрапляють у воду з приватних будинків: "Ця риба любить чисту воду, а у нас тут понабудовували – і все з дому сюди йде. У нас тут є карась, короп, верховодка, плотва, краснопірка, а з хижаків – судак, окунь, йорж".

У працівника рибоохоронного патруля декілька версій щодо причин загибелі риби: "Можливо, це був спортивний інтерес рибалок – вони її спіймали і або не змогли витягти, або вона зірвалася з гачка. Можливо, люди, які живуть біля річки, скинули побутові відходи або мили якусь тару, чим отруїли рибу".

Зі слів Андрія Бірюкова, така кількість мертвої риби (десяток рибин – ред.) не шкодить довкіллю: "Вона у природному середовищі буде розкладатись. Але для уточнення інформації рибу можна зібрати і передати до лабораторії Держпродспоживслужби".

За інформацією речниця Держпродспоживслужби в регіоні Наталії Шевченко, звернень щодо мору риби вони не отримували.

Дослідження води

Дослідили воду з річки і обстежили берег працівники екологічної інспекції, розповіла її працівниця Інна Сергенчук. З її слів, виявили перевищення норми заліза та сульфатів, ознак задухи риби не виявили: "У місці безпосереднього виявлення загибелі риби, кількість риби була незначною – до десяти рибин. На місці обстеження не виявили місць скидів або виливів. Вміст заліза перевищено у 3,7 рази, сульфатів – у 3,4 рази. Не думаю, що ці показники можуть вплинути на загибель риби".

На початок