Олександра Роднянського заочно засудили у Москві за "поширення фейків про російську армію"

Олександра Роднянського заочно засудили у Москві за "поширення фейків про російську армію"

Олександра Роднянського заочно засудили у Москві за "поширення фейків про російську армію"
Олександр Роднянський. Фото: Alexander Rodnyansky/Telegram

Українського та російського режисера та продюсера, співзасновника українського телеканалу 1+1 Олександра Роднянського заочно заарештував Районний суд у Москві у справі щодо "поширення фейків про російську армію". Про це повідомляють російські ЗМІ. "Інакше кажучи, мене й одного з найкращих російських драматургів і режисерів заарештували за те, що ми говорили правду про війну. Називали все своїми словами. А не брехливими бюрократичними конструкціями. Війну — війною. Воєнні злочини — воєнними злочинами. Агресію Росії — агресією Росії", – прокоментував це сам Роднянський у своєму Telegram-каналі.

Судове засідання пройшло ще 27 квітня, однак інформацію про це суд опублікував тільки 17 травня.

Також у справі суд заочно арештував російського режисера Івана Вирипаєва, який зараз живе у Польщі.

Хто такий Олександр Роднянський

Це український та російський режисер та продюсер єврейського походження. Є одним зі співзасновників українського телеканалу 1+1.

Як продюсер Роднянський двічі був номінований на премію "Оскар" : за фільм режисера Нани Джорджадзе "1001 рецепт закоханого кухаря" в категорії "Найкращий іноземний фільм" в 1996 році та за копродукційний фільм Режиса Варньє "Схід – Захід" у тій же категорії у 2000 році.

Роднянський
Олександр Роднянський. Фото: AFP

2016 року Олександра Роднянського було обрано до членів журі Американської кіноакадемії, що присуджують премію "Оскар".

Після повномасштабного нападу Росії на Україну та воєнних злочинів, скоєних її військовослужбовцями в Київській області, виїхав з Росії та неодноразово висловлював протест проти дій Кремля. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу вимагав виключити Роднянського та його проєкти "з культурної повістки Росії".

Син продюсера, Олександр Роднянський-молодший, є радником президента України Володимира Зеленського з економічних питань.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок