Епідемія на Джиро-2023. 16 учасників знялися через COVID-19, організатори повертають масковий режим: що відбувається

Епідемія на Джиро-2023. 16 учасників знялися через COVID-19, організатори повертають масковий режим: що відбувається

Епідемія на Джиро-2023. 16 учасників знялися через COVID-19, організатори повертають масковий режим: що відбувається
Прімож Рогліч. Фото: AP Photos

З гонки зійшов головний фаворит, чемпіон світу Ремко Евенепул.

В Італії триває класична велошосейна багатоденка Джиро д'Італія, один з трьох шосейних Грандтурів у змагальному календарі UCI.

У середу, 17 травня, учасники вийдуть на 11-й етап, маршрут якого пролягатиме між комунами Камайоре і Тортоною (загальна відстань — 219 км). Він стане другим після першого дня відпочинку для гонщиків, що підходять до екватору багатоденки.

Утім, не всім гонщикам вдалося дістатися навіть 11-го етапу. Окрім звичних "сходів" через складнощі на дистанції, цього разу до пелотону повернулася загроза коронавірусної інфекції, що значно скоротила пелотон.

Хто вибув з Джиро-2023 через коронавірус

Головна сенсація Джиро — зняття з гонки головного фаворита гонки й чинного чемпіона світу, бельгійця Ремко Евенепула. Попри прикре падіння через несподіваний контакт із собакою впродовж першого тижня гонки, саме Евенепул закінчував дев'ятий етап у статусі лідера генеральної класифікації.

Проте того ж дня після перемоги в "розділці", в якій бельгієць випередив найближчого переслідувача на одну секунду, Евенпул зійшов з Джиро. Відтак без свого лідера на гонку залишилася команда Soudal-QuickStep.

"Дотримуючись протоколу команди, я пройшов простий тест. На жаль, він був позитивний", — наводили слова Евенепула в бельгійському колективі.

Ремко став лише першим з гонщиків Soudal-QuickStep, що достроково закінчили цьогорічні виступи в Італії. Вже напередодні 11-го етапу колектив втратив ще чотирьох спортсменів: чехів Йосефа Черни, Яна Хірта, бельгійця Луїса Верваке та італійця Маттео Каттанео. Усі зійшли саме через позитивні тести на коронавірус.

Відтак Soudal-QuickStep, одна з найбільших команд Світового туру, продовжила гонку в складі лише трьох учасників. Найвище місце у заліку "генеральників" серед них посідає бельгієць Ілан Ван Вільдер — 18-та сходинка.

Зняття через коронавірус, втім, почалися ще перед шостим етапом Джиро. Першим зійшов француз Клеман Руссо з команди Arkéa-Samsic. Перед восьмим етапом змагання через COVID-19 не зміг продовжувати Філіппо Ґанна, переможець шести етапів на Джиро в сезонах 2020-2021 років.

Інші помітні учасники зі списку претендентів на перемогу серед "генеральників", що зійшли з гонки, — італієць Доменіко Поццовіво (Israel-Premier Tech) та росіянин Алєксандр Власов (Bora-Hansgrohe), який виступає в гонках Світового туру під нейтральним прапором.

Усього ж команди недорахувалися вже 16 гонщиків від початку змагань.

Реакція організаторів

Від початку сезону-2023 Міжнародний союз велосипедистів (UCI) пом'якшив правила, що стримували поширення вірусу від початку пандемії COVID-19. Зокрема, спортсмени більше не мали проходити обов'язкове тестування, також були скасовані й вимоги щодо носіння захисник масок і дотримання безпечної "соціальної дистанції".

Команди більше не змушують тестувати гонщиків на коронавірус. А в разі виявлення інфекції в одного зі спортсменів його сходження з гонки не є обов'язковим.

Проте після серії сходів цього року, організатори вирішили повернути щонайменше обов'язкове носіння масок у місцях контакту з гонщиками. А директор змагань Мауро Веньї у коментарі для La Gazzetta dello Sport визнав, що організатори дещо поспішили з послабленням протиепідемічних обмежень.

"Більше немає протоколів, що діяли раніше. Ми також беремо до уваги, що Всесвітня організація охорони здоров'я більше не визнає COVID-19 міжнародною надзвичайною ситуацією. Це означає, що кожна команда може проходити тестування, якщо вони мають таке бажання. Хтось може зняти гонщика з міркувань збереження здоров'я, хтось може дозволити йому продовжувати".

"Чи існує зараз занепокоєння через коронавірус? Існує. Ми втратили увагу трохи зарано. Мусимо продовжувати бути пильними. Ми почнемо вже з [другого] тижня. Повернемо деякі обмеження, які облишили раніше, як-от необхідність носити маски в місцях, де контактуєш з учасниками, на початку й на фініші. [...] Всі, хто хочуть взаємодіяти зі спортсменами, мусять носити маски. Ми мали ми запровадити це раніше? Мабуть, так".

Джиро-2023: що відомо

  • Десятий етап на чолі генерального заліку закінчив британець Ґерайнт Томас (INEOS Grenadiers), переможець Тур де Франс 2018 року.
  • На дві секунди від нього відстає інший фаворит багатоденки, словенець Прімож Рогліч (Jumbo-Visma). Триразовий чемпіон Вуелти Іспанії претендує на свій перший титул Джиро після третого місця у 2019 році.
  • До кінця Джиро залишаються 11 етапів. Фінал гонки призначено на 28 травня, коли учасники проїдуть Римом у рамках заключного, 21-го змагального дня.
  • Лише п'ять команд наразі продовжують гонку в повних складах. Зі 176 спортсменів у пелотоні залишаються 140.
  • У першому сезоні після початку пандемії COVID-19 фінішу дісталися 133 спортсмени. Історичний антирекорд Джиро встановлено у 1914 році, коли з 81 учасника лише восьмеро подолали всю дистанцію багатоденки.

Вибір редакції

На початок