В Бахмуті загинув ветеран спецпідрозділу армії США — CNN

В Бахмуті загинув ветеран спецпідрозділу армії США — CNN

Зруйновані будинки в Бахмуті, Україна, 26 квітня 2023 рік
Зруйновані будинки в Бахмуті, Україна, 26 квітня 2023 рік. Фото: AP/Libkos

Колишній військовослужбовець армії США Ніколас Меймер загинув цього тижня внаслідок обстрілу російської артилерії в Бахмуті.

Про це пише CNN.

За словами підполковника у відставці Перрі Блекберна, засновника некомерційної організації AFGFree, з якою Ніколас Меймер співпрацював в Україні, він перебував у будівлі в Бахмуті, що обвалилася внаслідок артобстрілу з боку російської армії.

Блекберн додав, що українські військовослужбовці, які були з Меймером, вважають, що він або опинився в пастці в обваленій будівлі, або був убитий "шквальним вогнем" артилерії.

«Вони зайняли будівлю, в якій вони були, артилерія почала обстріл, і будівля почала руйнуватися. Саме тоді більшість американців та українців, які були там змогли втекти. На жаль, Ніку це не вдалося", – розповів американський друг Меймера в Україні.

Видання пише, що підтвердження смерті Ніколаса Меймера з’явилося після того, як голова ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що показав тіло американця на відео, опублікованому в соцмережах.

Відповідно до послужного списку Меймера, наданого CNN, він прослужив понад 20 років. Понад два роки Ніколас Меймер служив у діючій армії, залишивши її в грудні 1998 року. Потім він приєднався до Національної гвардії в листопаді 2000 року і прослужив приблизно 18 років у трьох різних підрозділах, перш ніж піти у відставку в грудні 2018 року. В Україну Ніколас Меймер прибув навесні 2022 року. Він співпрацював з некомерційною організацією AFGFree, яка складається з волонтерської групи ветеранів сил спеціального призначення США та громадян, які виконують операції з евакуації та надання гуманітарної допомоги в Україні.

На початок