Франція вивчає можливість надання Україні далекобійних ракет Scalp

Франція вивчає можливість надання Україні далекобійних ракет Scalp

ЗМІ
Париж, Тріумфальна арка
Париж. Фото: AP

У Франції розглядають можливість передачі Україні далекобійних ракет Scalp. Ці роздуми почалися після того, як Велика Британія оголосила про постачання Києву ракет Storm Shadow.

Як пише Le Monde, у недавньому інтерв'ю TF1 президент Франції Еммануель Макрон натякнув, що Париж вивчає можливість постачання Україні ракет Scalp.

У Єлисейському палаці виданню заявили, що Єлисейський палац у коментарі Le Monde заявив, що "вивчаються всі варіанти", але уточнили, що "наразі це не планується".

Le Monde зазначає, що ці роздуми почалися після того, як 11 травня Велика Британія оголосила про постачання Києву ракет Storm Shadow, еквівалентних французьким Scalp.

"Як і щодо будь-якої допомоги Україні, Франція обговорює з українськими та британськими партнерами результати цієї допомоги, зокрема щодо ракет великої дальності", – пояснили в оточенні Макрона.

Що відомо про ракету Scalp

Розроблена у 1990-х роках французькою компанією Matra та британською компанією British Aerospace, Scalp (акронім від Long-Range Conventional Autonomous Cruise System) — це керована ракета класу "повітря-земля", призначена для ураження фіксованих цілей на великій відстані.

Її радіус дії, який офіційно становить 250 км, але може сягати 500 або навіть 700 км залежно від версії, дає можливість вражати стратегічні цілі, розташовані в тилу бойових дій. Йдеться зокрема про командні центри, склади боєприпасів або логістичні вузли.

Що відомо про намагання України отримати далекобійні ракети

23 січня, голова комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол заявив, що Сполученим Штатам необхідно відправити в Україну оперативно-тактичні балістичні ракети ATACMS дальнього радіуса дії.

2 лютого голова Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не завдаватиме ударів по території Росії із використанням ракет великої дальності, якщо західні союзники передадуть таку зброю Силам оборони.

17 лютого президент Володимир Зеленський заявив про те, що табу щодо постачання далекобійних ракет Україні знімається.

11 травня міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що Лондон передає Україні крилаті ракети великої дальності Storm Shadow перед очікуваним контрнаступом.

У Кремлі пригрозили "адекватною відповіддю" на такі постачання.

На початок