Щоб встановити світовий рекорд: співробітники МЗС долучилися до флешмобу до Дня вишиванки

Щоб встановити світовий рекорд: співробітники МЗС долучилися до флешмобу до Дня вишиванки

Щоб встановити світовий рекорд: співробітники МЗС долучилися до флешмобу до Дня вишиванки
Близько сотні співробітників МЗС у вишиванках утворили напис UKRAINE перед будівлею міністерства. Київ. 17 травня 2023р. Фото: Дар'я Кінша / Суспільне

Понад 1000 українців з 9 країн сьогодні, 17 травня, взяли участь у флешмобі до Всесвітнього дня вишиванки. У Києві до акції долучилися співробітники Міністерства закордонних справ та представники Молодіжної ради при МЗС.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, близько сотні людей у вишиванках утворили напис UKRAINE перед будівлею міністерства.

МЗС День вишиванки
Співробітники МЗС утворили напис UKRAINE перед будівлею міністерства. Київ. 17 травня 2023р. Фото: Дар'я Кінша / Суспільне

"Чому це важливо? Тому що багато десятків років нашу історію переписували, її фальсифікували, і, на щастя, сьогодні ми достатньо суб’єктні, щоб самим говорити про себе: хто ми такі, як ми живемо, за що ми воюємо, чого ми хочемо і чим ми пишаємося. І вишиванка — це частина цієї власної історії, яку ми навчилися дуже якісно розповідати", — розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

Одночасно такі флешмоби відбулися, зокрема, у Німеччині, Франції, Швейцарії, Португалії, Іспанії, Бельгії, Польщі. Там на на площі у вишиванках вийшли українці, щоб утворити назви країн тих країн, в яких перебувають, англійською мовою.

"Хочемо консолідувати між собою навколо Дня вишиванки якомога більше людей і тому хочемо привернути увагу ще й іноземців. Бо коли українці виходять на головні площі міст і відтворюють саме країни, де вони знаходяться, це привертає увагу. І всі підходять і питають, що у вас за одяг, що він означає і відбувається. Це така консолідація, інформація розповсюджується про наш ідентичний код", — каже співголова молодіжної ради при МЗС, ініціаторка флешмобу Марина Соботюк.

МЗС День вишиванки
Співробітники МЗС у вишиванках. Київ. 17 травня 2023р. Фото: Дар'я Кінша / Суспільне

Під час акції у Києві представники Книги світових рекордів зафіксували наймасовішу одночасну підтримку Дня вишиванки в 9 країнах. За словами Генеральної директорки Книги світових рекордів Ганни Крисюк, під час флешмобу за кордоном збиралися кошти на підтримку України у боротьбі з російською військовою агресією.

"Книга світових рекордів такі рекорди підтримує, тому що, окрім того, що вони популяризують код нашої нації, вони ще збирають велику кількість людей, привертають увагу до України, її культурних цінностей і дійсно збирають різновекторну допомогу нашим Збройним силам, внутрішньо переміщеним особам", — сказала Ганна Крисюк.

Щоб встановити світовий рекорд: співробітники МЗС долучилися до флешмобу до Дня вишиванки
Генеральна директорка Книги світових рекордів Ганна Крисюк з дипломом про зафіксований рекорд "Наймасовіша підтримка Дня вишиванки в одночасному формуванні флешмобу". Фото: Дар'я Кінша / Суспільне

Всесвітній День вишиванки відзначають щороку у третій четвер травня. Святкування свого часу започаткували студенти історичного факультету Чернівецького національного університету імені Федьковича. Його метою є збереження українських традицій. Свято відзначають по всьому світу.

Вибір редакції

На початок