"Співпрацював і сам сказав, де лежать гроші". Ексголова Верховного суду Князєв назвав своє затримання незаконним

"Співпрацював і сам сказав, де лежать гроші". Ексголова Верховного суду Князєв назвав своє затримання незаконним

Важливо
Судове засідання у справі Всеволода Князєва, 17 травня, 2023 рік
. Скриншот з відео судового засідання справі Всеволода Князєва, 17 травня 2023 рік

Підозрюваний в отриманні хабаря у $2,7 мільйона колишній голова Верховного суду України Всеволод Князєв заявив, що його затримання "неправомірне", адже він сприяв слідству і допомагав правоохоронцям у проведенні обшуку.

Про це Всеволод Князєв сказав у промові перед початком судового засідання 17 травня, передає кореспондентка Суспільного.

"Людину може бути затримано, якщо вона перешкоджає проведенню слідства, намагається знищити речові докази. У даній справі затримання не відбулося після того, як сторона обвинувачення заявила про злочин, для того, щоб я не перешкоджав проводити слідчі дії. Нічого такого не було. Я перебував за місцем проживання. Більше того я сприяв слідству", — сказав Всеволод Князєв.

За його словами він сам сказав правоохоронцям де лежать гроші, щоб вони їх не "шукали по шухлядах". Щодо виявлених у нього коштів Князєв попросив "не перекручувати" факти.

"Я просив би не перекручувати. Якщо то мама сказала, що то гроші за квартиру, то мама точно не знає де і які гроші я зберігаю. Тому прошу врахувати", — сказав Князєв.

Олександр Омельченко, прокурор у справі попросив суд відмовити в ухваленні скарги щодо утримання під вартою Всеволода Князєва.

"Стороною обвинувачення було надано всі докази, тому я вважаю, що всі підстави для затримання Всеволода Князєва були законними", — сказав Омельченко.

Після нарадчого засідання ВАКС не задовольнив скаргу щодо затримання та тримання під вартою колишнього голови Верховного суду.

17 травня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернувся до Вищої ради правосуддя з поданням про надання дозволу на утримання під вартою колишнього голови Верховного Суду, який разом з адвокатом підозрюється в одержанні 2,7 млн доларів США неправомірної вигоди.

Що відомо про корупційний скандал у Верховному суді

15 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду.

Правоохоронці затримали чинного голову Верховного суду Всеволода Князєва та вилучили 2,7 млн доларів.

16 травня у Верховному суді скликали позачерговий пленум, який розпочався о 14 годині. На пленумі зі 168 судів Верховного Суду були присутні понад 140 суддів. 142 голосами судді ухвалили заяву, у якій взяли на себе повну відповідальність за події, “що відбуваються у зв'язку з імовірними корупційними діяннями його окремих представників”.

Пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВСУ Всеволоду Князєву та достроково позбавив його статусу очільника суду.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило записи прослуховування голови Верховного суду Всеволода Князєва у справі щодо отримання ним хабаря.

Пізніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.

На початок