"З'явилися вулиці Енергетична та Затишна". У громаді на Буковині перейменували майже всі вулиці, пов'язані з Росією

"З'явилися вулиці Енергетична та Затишна". У громаді на Буковині перейменували майже всі вулиці, пов'язані з Росією

"З'явилися вулиці Енергетична та Затишна". У громаді на Буковині перейменували майже всі вулиці, пов'язані з Росією
Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Новоселиці Чернівецької області за час повномасштабного вторгнення РФ в Україну перейменували понад 50 вулиць, пов'язаних з Росією та радянським минулим. Замість вулиць Комарова, Пушкіна та Гагаріна з'явилися вулиці Енергетична, Світанкова та Джерельна.

Про це у коментарі Суспільному розповіла голова Новоселицької громади Марія Нікорич.

За її словами, частину вулиць перейменували до початку повномасштабного вторгнення. Відтак, разом з понад 50 вулицями, які отримали нові назви впродовж останнього року, у громаді перейменовані майже всі вулиці.

"Не можна сказати, що це завершений процес, бо після голосування в одному з сіл ми знайшли ще одну вулицю, яку слід перейменувати. На ній майже ніхто не живе. Також можливо з'являться нові події чи передумови, й потрібно буде перейменовувати нові вулиці", – розповідає Нікорич.

Перейменування вулиць у Новоселиці Чернівецької облатсі
За рік у Новоселицькій громаді перейменувати 51 вулицю. Джерело: ГО "Деколонізація.Україна"

Як обирали нові назви вулиць?

Нікорич каже, нові назви вулиць обирали з прив'язкою до місцевості. Наприклад, одну з вулиць назвали Джерельною, бо на її початку є джерело. Іншу вулицю перейменували на Енергетичну, бо там розташований РЕМ. Частину вулиць назвали на честь відомих буковинців та українців – Володимира Івасюка, Леоніда Каденюка, Василя Стуса та Лесі Українки.

За словами Нікорич, таблички на вулицях поки не змінюватимуть через обмежене фінансування.

Що відомо про перейменування вулиць на Буковині:

  • З 2014 року у Чернівцях перейменували приблизно 90 вулиць. Серед них — протяжні, зокрема Героїв Майдану та Небесної Сотні.
  • У 2022 році нові назви отримали понад 50 вулиць, які були пов'язані з російським та радянським минулим. Тепер деякі вулиці носять імена українських громадських та політичних діячів.
  • Загалом у Чернівцях планують перейменувати ще приблизно 200 вулиць, назви яких пов'язані з РФ. Топонімічна комісія розпочала роботу по перейменуванню вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських діячів.
  • У Берегометській громаді перейменували всі вулиці, назви яких пов'язані з Росією та радянським минулим. Робити це почали з 2017 року, втім найбільше вулиць перейменували після 24 лютого

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок