В Україні почали готувати фахівців соціального супроводу сімей — Мінсоцполітики

В Україні почали готувати фахівців соціального супроводу сімей — Мінсоцполітики

Сім'я, родина
Ілюстративне фото: Pixabay

Міністерство соціальної політики України спільно з експертами урядового проекту Канади "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe) почало апробувати послугу соціального супроводу, яка покликана зберегти сімʼю для дитини.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

У проекті стандарту надання послуги соціального супроводу детально визначений її зміст, інструменти її надання та групи отримувачів, яким вона допоможе розвинути соціальні та батьківські навички для догляду та виховання дитини в сім’ї.

Зазначається, що послуга спрямована на вирішення причин небезпечних життєвих обставин, а не лише їх проявів.

"Соціальний супровід — це послуга, яка має допомогти людині перебудувати життя, розвинути нові навички та потенціал батьківства, знайти в собі сили почати все з початку, інтегруватися в громаду. Стандарт, який був затверджений до цього, не мав відповідей на всі ці питання. Спільно з міжнародними фахівцями ми оновили його та додали ґрунтовну інформацію для фахівців із соціальної роботи, які по суті можуть стати ментором для сім’ї", —  сказала міністерка соцполітики України Оксана Жолнович.

Наразі проходить тренінг для першої з чотирьох груп, до участі в яких буде залучено 109 фахівців від надавачів соціальних послуг з 22 областей України та Києва.

Апробація оновленої послуги триватиме протягом п’яти місяців, із 16 травня по 16 жовтня цього року. Наступні навчальні заходи відбудуться 23-25 ​​травня у Львові та 30 травня – 1 червня одночасно у Львові та Києві.

"За результатами спільної роботи планується доопрацювати проект Державного стандарту так, щоб він якомога чіткіше відповідав потребам сімей із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах", — зазначили у відомстві.

Перша леді України Олена Зеленська у квітні повідомляла, що цього року спеціальне навчання пройшли 1945 кандидатів в усиновлювачі та ще 1017 кандидатів в опікуни.

На початок