У Львові суд призначив довічне ув'язнення 47-річному корегувальнику росіян

У Львові суд призначив довічне ув'язнення 47-річному корегувальнику росіян

У Львові суд призначив довічне ув'язнення 47-річному корегувальнику росіян
Фото: Судовий репортер

Залізничний районний суд Львова виніс вирок 47-річному Владиславу Козєєву, який фотографував військові об’єкти у Львівській області та надсилав їх росіянам. Таким чином чоловік корегував вогонь. Козєєва визнали винним у державній зраді та призначили довічне ув'язнення, повідомило видання "Судовий репортер".

Справу слухали понад пів року. Колегія суддів винесла вирок 16 травня. Також Владиславу Козєєву призначили конфіскацію майна.

Корегував вогонь та фотографував наслідки

За матеріалами справи, Владислав Козєєв причетний до 25 епізодів передачі інформації. Від початку вторгнення Росії у 2022 році він передавав росіянам дані про розташування військових об’єктів та пересування військовослужбовців ЗСУ, а також координати об’єктів критичної інфраструктури на Львівщині, в тому числі пʼяти мостів. А ще на власний телефон фіксував наслідки ракетних ударів по Львову.

Ви скажіть, що вам потрібно дізнатися, — писав Козєєв.

— Потрібні об'єкти, які використовують ЗСУ та ТрО, — відповідав йому росіянин.

17 травня Козєєв надіслав зображення з застосунку "Гугл карти" з обведеними на ньому червоним маркером сервісом "Автошанс", лісистою місцевістю, заводом та залізничним мостом.

Перед тим, 18 квітня, росіяни обстріляли цю станцію, в результаті 7 людей померли, 11 — отримали травми.

Читайте також: Росія здійснила ракетний удар по Львову. Що відомо

Козєєв неодноразово повідомляв про значну кількість вагонів-цистерн на залізничній колії. Також обвинувачений мав встановити присутніх у Львові іноземців, які планували приєднатися до Іноземного легіону тероборони.

За допомогою спеціальних програм слідчі змогли відновити на телефоні Козєєва видалені фото, які, ймовірно, він також надсилав росіянам. Це знімки наслідків ракетного удару по Львову, військової частину та військової техніки в одному з сіл Львівщини,  навчального центру ЗСУ, нафтобази, мосту та інше.

Був підписаний на російські канали та хотів отримати громадянство

До початку повномасштабного вторгнення, Козєєв періодично їздив до Росії та працював там. Активно користувався російськими додатками. У телефоні Козєєв було фото листа від МВС РФ 2021 року. Із документа відомо, що чоловік хотів отримати паспорт громадянина Росії.

Із вмісту телефону вбачається, що Коззєв полюбляв комуністичну і російську символіку, зберігав фотографії з позначками Z. Він був підписаний російські телеграм-канали. У телеграм-каналі Соловьев Live обвинувачений запитував, чи будуть росіяни воювати у Львові.

У дебатах Козєєв попросив його виправдати. Адвокат обвинуваченого намагався переконати суд, що Козєєв, ймовірно, перестав бути громадянином України і тому його не можуть судити за державну зраду. Також він зазначив, що кваліфікація справи є неправильною. У діях Козєєва він не вбачає державної зради, а максимум несанкціоноване поширення інформації про переміщення ЗСУ в умовах воєнного стану (ст. 114-2 КК України).

Наприкінці Козєєв не захотів давати власні пояснення того, що сталося, кажучи, що не мав достатньо часу поговорити з адвокатом і узгодити позицію.

Суд відмовився оголошувати перерву, зробивши висновок, що обвинувачений відмовляється від показань. Тоді захисник Ростислав Доль заявив відвід головуючій судді нібито за її упередженість, але заяву не задовольнили.

Прокурор запропонував призначити Владиславу Козєєву найсуворіше покарання.

Владислав Козєєв має українське громадянство, але народився в місті Улан-Уде (Республіка Бурятія) в Росії. Його затримали 20 травня 2022 року.

Вибір редакції

На початок