Прем'єр Нідерландів підтримав створення "коаліції винищувачів" для України — Зеленський

Прем'єр Нідерландів підтримав створення "коаліції винищувачів" для України — Зеленський

Важливо
Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Фото: пресслужба президента

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підтримав створення "коаліції винищувачів" для України, про яку напередодні президент Володимир Зеленський говорив з британським прем'єром Ріші Сунаком.

Про це Зеленський сказав у вечірньому зверненні.

"Учора ще ми домовились у Британії з Ріші, паном премʼєр-міністром, що працюватимемо над коаліцією винищувачів – тренування, літаки, результати. Учора ж це підтримав пан президент Франції Макрон, а сьогодні підтримав пан премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Хороший початок коаліції! Дякую всім", — сказав він.

Президент подякував силам ППО які у ніч проти 16 травня збили усі 18 ракет, якими Росія вдарила по Україні.

"18 із 18 ракет збито. Тому й працюємо постійно над візитами, які принесуть іще можливостей, іще систем Patriot, IRIS-T, Crotale, Hawk, NASAMS. Знов і знов дякую і всім нашим партнерам у світі, хто допоміг нашій державі з відповідними системами захисту неба", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що влада проводить колосальну роботу, аби Україна отримала необхідне озброєння, зокрема і системи ППО.

День за днем, місяць за місяцем наша команда діяла заради того, щоб у нас був захист неба. Колись ми чули, що Patriot – це нібито нереально. А зараз ось вони, Patriot. І це ще не все. Разом із партнерами України ми зробимо захист від терору максимально міцним", — сказав президент.

Зеленський також повідомив, що провів засідання Ставки Верховного головнокомандувача. На зустрічі заслухали доповіді командувачів оперативних напрямків, зокрема генерала Сирського про ситуацію на Бахмутському напрямку, головкома, урядовців, які відповідають за забезпечення оборони, розвідки.

Президент також взяв участь онлайн у роботі саміту Ради Європи, яка працює в Рейкʼявіку.

"Усі країни вільної Європи, сильні лідери нашої Європи… Подякував їм за підтримку й закликав діяти разом і надалі на 100%, щоб ми були захищені – Україна, Європа, увесь вільний світ – на 100%. Жодна ракета терористів, жодна гармата терористів і жоден шантаж терористів не повинні загрожувати свободі", — сказав він.

Зеленський провів кілька нарад щодо міжнародних заходів: "Ми робимо все, щоб дати нашим воїнам іще більше можливостей, щоб зробити закінчення цієї війни нашою перемогою ще ближчим".

Як пише Тhe Guardian з посиланням на представника Даунінг-стріт, прем'єр-міністри Великої Британії на Нідерландів Ріші Сунак та Марк Рютте домовилися створити "міжнародну коаліцію" для допомоги в закупівлі винищувачів F-16 для України. Коаліція повинна "підтримувати все: від навчання до закупівлі літаків F-16".

15 травня Президент України Володимир Зеленський та прем'єр Великої Британії Ріші Сунак обговорили створення "коаліції винищувачів". Голова британського уряду зазначив, що Сполучене Королівство буде ключовою частиною цієї коаліції.

На початок