Від початку війни до Канади виїхало понад 220 тисяч українців

Від початку війни до Канади виїхало понад 220 тисяч українців

Прапор Канади
Прапор Канади. Ілюстративне фото: Getty Images

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Канади прибуло понад 220 тисяч українців, з яких близько 15% — з території Сполучених Штатів.

Про це свідчать дані Прикордонного агентства Канади.

Зазначається, що понад 190 тисяч українців прибули до Канади повітряним і понад 29 тисяч наземним транспортом.

"Однак до цього числа входять не лише новоприбулі українці, а й громадяни України, які ще до початку повномасштабного вторгнення РФ отримали дозвіл на тривале проживання в Канаді", — йдеться у повідомленні.

З 17 березня 2022 року, коли Канада оголосила про нові тимчасові міграційні програми для українців, які залишилися на три роки жити й працювати в країні, заявки на отримання таких віз подали понад мільйон українців і понад 707 тисяч таких віз уже було видано.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

На початок