"Це дуже комфортно": як працює віддалене робоче місце ЦНАПу в пологовому будинку Рівного

"Це дуже комфортно": як працює віддалене робоче місце ЦНАПу в пологовому будинку Рівного

"Це дуже комфортно": як працює віддалене робоче місце ЦНАПу в пологовому будинку Рівного
Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському пологовому будинку 16 травня запрацювало віддалене робоче місце ЦНАПу. Там батьки новонароджених дітей зможуть скористатись одинадцятьма державними послугами від різних органів влади. Одними із перших рівнян, які отримали свідоцтво про народження дитини, стали — Роман та Ольга Таргонські.

Батьки новонародженого Данила задоволені, що у пологовому будинку з'явилась така послуга.

"Насправді усі побутові справи, які здавалися раніше дуже легкими для батьків, стають випробуваннями. Важко піти у банк, чи зареєструвати. Тому що це все — час, адаптація з дитинкою. Це дуже комфортно. Ми не чули, що таке десь є в Україні. Все пройшло дуже швидко. Буде дуже багато людей, які захочуть скористатися", — розповіла Ольга Таргонська.

У пологовому будинку Рівного показали, як працює ЦНАП
Роман та Ольга Таргонські стали одними із перших батьків, які отримали свідоцтво про народження свого сина у міському пологовому. Фото: Суспільне Рівне

Мамам, яких виписуватимуть з пологового будинку, одразу ж видаватимуть свідоцтво про народження малюка. За словами керівниці Рівненського ЦНАПу Євгенії Курсик, отримати весь пакет документів зможуть не лише жительки Рівного, а й породіллі з інших громад.

"З початку 2023 року на території Рівненської міської громади зареєстровано 795 новонароджених. З низ 352 немовляти зареєстровано через наш центр надання адмінпослуг у Рівному. І майже усі батьки таких діток скористалися комплексною послугою єМалятко. Для кожної породіллі, яка народить у міському пологовому, не потрібно буде йти для отримання послуги єМалятко до нашого центрального офісу, а можна буде зробити все тут, на місці", — пояснила вона.

Скористатись послугами ЦНАПу у пологовому будинку зможуть і породіллі-переселенки.

"У нас народжує багато тимчасово переміщених осіб і жінок з Рівненської області. Торік у нас було трішки менше пологів — близько 2 300. На сьогодні, за показниками на кінець року, ми будемо мати, якщо буде все гаразд, близько 2 500 пологів", — зазначила головна лікарка пологового будинку Світлана Муравська.

Щоб скористатися послугою в пологовому будинку, батькам новонародженого потрібно мати при собі свої паспорти та ідентифікаційні коди, а також свідоцтво про шлюб й довідку з пологового.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок