Продовжить життя онкохворим: у Черкасах приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні

Продовжить життя онкохворим: у Черкасах приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні

Продовжить життя онкохворим: у Черкасах приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні
Суспільне Черкаси

Будівництво приміщення для лінійного прискорювача в Черкаському обласному онкодиспансері завершать до вересня. Апарат точно спрямовує високі дози опромінення на пухлину, оминаючи навколишні здорові тканини, розповів завідувач організаційно-методичного відділу медзакладу Ігор Гайдай.

Пан Руслан має пухлини залоз піднебіння та лімфовузлів. Чоловіка лікують в онкодиспансері півтора року.

"На даний час проходжу інтенсивне лікування, тобто в мене раз на тиждень хіміотерапія, і потім кожен день радіологія опромінення приймаю, щоб продовжити собі життя, тому що якщо робити операцію, це дуже складна операція, і я тоді повний інвалід, без нижньої щелепи, гортані і язика", — розповів пацієнт обласного онкодиспансеру Руслан.

Онкологія: приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні
Старе обладнання, на якому зараз проводять опромінення, менш точне. Суспільне Черкаси

Променеву терапію йому проводять на апараті, якому 35 років, говорить лікар Сергій Михайлюк.

"Точність його нижча і тому ми так прагнемо нового обладнання. Ми не можемо чітко вибрати об’єкт мішені, який треба опромінити і не бажано опромінюємо здорові тканини і обмежені максимальною дозою", — сказав лікар з променевої терапії Сергій Михайлюк.

Щороку променеву терапію в закладі отримують близько півтори тисячі пацієнтів. Тому медзаклад потребує новітнього апарату – лінійного прискорювача. Таким же користуються у столичному Інституті раку:

"У випадку лінійного прискорювача, коли можемо точно оцінити, який об’єм тканин ми опромінюємо, і оминути критичні структури, можемо підводити вищі дози до пухлини. Це підвищує загальну ефективність лікування. Через брак точності даного обладнання ми не можемо допомогти людям з ураженням певних локалізацій: печінки, невеличких метастатичних вражень головного мозку, підшлункової залози, власне ж за рахунок точності лінійного прискорювача лікування даних локалізацій є можливим", — розповів Сергій Михайлюк.

Продовжить життя онкохворим: приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні
Новий лінійний прискорювач дозволить здійснювати більш точне опромінення. Суспільне Черкаси

З допомогою лінійного прискорювача опромінюватимуть пацієнтів напередодні пересадки кісткового мозку. Для необхідного обладнання в жовтні 2022 року в онкодиспансері почали зводити спеціальне приміщення. Роботи ще тривають. Апарат встановлять в бетонній кімнаті, показує головний інженер онкодиспансеру Ігор Засенко:

"Кімната повністю вилита з бетону, стіни, підлога, стеля, все від 600 до метра товщиною, через це таке ехо. Прискорювач ось місце, це фундаментна частина під прискорювач", – сказав головний інженер онкодиспансеру Ігор Засенко.

Онкологія: приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні
Поряд із бетонною кімнатою - приміщення, де будуть сидіти оператори. Суспільне Черкаси

Поруч розмістять кімнати для медиків:

"Зразу за стінкою – кімната управління тут будуть сидіти оператори, які будуть управляти прискорювачем, оце дві кімнати, це роздягальні. Виходимо сюди: це загальний хол, санвузол", – розповів головний інженер онкодиспансеру.

Продовжить життя онкохворим: приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні
Приміщення для лінійного прискорювача закінчать у вересні. Суспільне Черкаси

62 мільйони гривень для будівництва спрямували з обласного та міського бюджетів. Зараз приміщення утеплюють, потім робитимуть внутрішнє оздоблення. Роботи мають завершити до вересня.

"Одна з умов забезпечення лінійним прискорювачем є готовність будівлі де він буде встановлений хоча б на 70%, у нас дуже активно рухається це будівництво, сподіваємося, що будемо забезпечені хоча б одним лінійним прискорювачем. В цьому місяці у нас була нарада в Міністерстві щодо розвитку онкологічної допомоги, там ці питання обговорювали. Тобто цей процес іде паралельно, ми будуємо, займаємося тим, щоб домогтися забезпечення", – сказав керівник організаційно-методичного відділу онкодиспансеру Ігор Гайдай.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Вибір редакції

На початок