У Ворзелі почали будувати модульне містечко для переселенців

У Ворзелі почали будувати модульне містечко для переселенців

У Ворзелі почали будувати модульне містечко для переселенців
Фото: Бучанська міська рада/Telegram

На Київщині стартувало будівництво модульного містечка для переселенців. Тимчасове житло з’явиться у Ворзелі у межах проєкту RE:Ukraine Housing української архітектурної компанії Balbek Bureau.

Про це повідомляє у Facebook Бучанська міська рада.

Представники компанії зазначили, що цей проєкт — некомерційний та дослідницький. Планується звести дві житлові секції для 15 сімей.

Завдяки партнерам та спонсорам на спорудження модульного містечка зібрано 1/4 необхідної суми фінансування, що дало змогу розпочати будівництво.

На будмайданчику почали прокладати комунікації. Окрім житла, на території містечка облаштують простір дозвілля, центр взаємодії внутрішньо переміщених осіб та місцевої громади. У модульному містечку розмістять також конференц-залу, спортивно-реабілітаційну зону з кабінетами реабілітолога, психолога, масажиста, дитячий майданчик.

Після півтора року експлуатації все, що буде зведено на цій ділянці, перейде у користування Бучанської громади, зазначили в архітектурній компанії.

Що відомо про модульне житло на Київщині

У червні 2022 року в Бородянці відкрили перше на Київщині модульне містечко. Такі тимчасові поселення є також в Ірпені, Бучі, Кухарях, Василькові, Іванкові, Макарові та інших населених пунктах, що найбільше постраждали від російського вторгнення. Загалом на Київщині створено 16 модульних містечок.

У травні минулого року на території санаторію "Дубки" в Ірпені Київської області запрацювало наметове містечко для людей, які під час воєнних дій втратили житло.

13 серпня 2022 року у "Дубках" відкрили модульне містечко для тих, хто втратив житло внаслідок бойових дій. Загалом там можуть вміститися 352 людини.

Залізничники влітку минулого року облаштували вагони для ірпінців, які втратили житло через російське вторгнення. Тоді там проживали понад 80 людей. "Залізне містечко" розформували наприкінці листопада.

За даними Київської ОВА, станом на початок травня 2023 року у модульних містечках на Київщині вільні 3,5 тисячі місць для переселенців. Загалом там можуть мешкати 7,5 тисяч людей.

Вибір редакції

На початок