Справа "храму-МАФу" біля Десятинної церкви: суд не розглянув апеляцію громади

Справа "храму-МАФу" біля Десятинної церкви: суд не розглянув апеляцію громади

Справа "храму-МАФу" біля Десятинної церкви: суд не розглянув апеляцію громади
Фото: Суспільне

На сьогодні, 16 травня, був запланований суд, під час якого мали розглянути апеляційну скаргу релігійної громади УПЦ МП, яка не погодилась з рішенням суду першої інстанції. Проте у пресслужбі Мінкульту повідомили, що суд не відбувся.

Йдеться про справу про звільнення території Національного музею історії України біля Десятинної церкви від "храму-кіоску" УПЦ МП.

"Причини відсутності суддів та дата проведення нового засідання поки невідомі. Тобто справа про звільнення території Національного музею історії України від "храму-кіоску" УПЦ  затягується", — йдеться у повідомленні.

Раніше Господарський суд Києва задовольнив позов Національного музею історії України та вирішив знести храм.

Що відомо про "храм-маф" біля Десятинної церкви у Києві

У 1998 році столичне землеуправління передало Національному музею історії України земельну ділянку. У 2004 році тодішній очільник музею Сергій Чайковський дав громаді УПЦ МП дозвіл на зведення на цьому місті каплиці. Через два роки релігійна громада МП встановила тимчасовий намет, який ще через рік перетворився на дерев'яну каплицю.

У 2011 році Юрій Мірошниченко, тодішній представник Януковича у Верховній Раді, зареєстрував законопроєкт, згідно з яким держава мала профінансувати православний комплекс біля фундаменту Десятинної церкви. Ця спроба (як і наступна) виявилась невдалою – профільний комітет парламенту та громадськість виступили проти.

Але вже наступного, 2012 року релігійна громада через суд отримала право власності на будівлю (але не на землю). Впродовж двох років музей Десятинної церкви отримав 10 мільйонів гривень з бюджету.

У 2017 році В'ячеслав Толпига, який понад 10 років досліджував цю тему, зареєстрував петицію щодо зносу каплиці. У 2018 році архітектори Олександр Горбань та Олексій Шемотюк намагалаися підпалити каплицю, бо вважали, що будівля зведена незаконно.

Того ж року НМІУ звернувся до Окружного суду Києва з вимогою визнати рішення про держреєстрацію прав громади УПЦ МП на незаконно зведену каплицю – протиправною.

У 2021 році Національний музей історії України в суді вимагав знести каплицю на його території. Згідно з позовом, каплицю звели самочинно біля залишків Десятинної церкви.

Господарський суд Києва 15 лютого, зобов’язав знести "храм-маф".

Вибір редакції

На початок