"МОК ризикує втратити довіру". Міністр спорту Швеції закликав заборонити участь росіян в Олімпіаді-2024

"МОК ризикує втратити довіру". Міністр спорту Швеції закликав заборонити участь росіян в Олімпіаді-2024

"МОК ризикує втратити довіру". Міністр спорту Швеції закликав заборонити участь росіян в Олімпіаді-2024
Олімпійські ігри, фото: AP Photos

Раніше Європарламент засудив намір повернути цих атлетів до міжнародного спорту.

Міністр спорту Швеції Якоб Форссмед, яка до липня головує у Раді Європейського Союзу, закликав МОК заборонити російським спортсменам брати участь у Олімпіаді-2024. Європейського чиновника цитує Associated Press.

Міжнародний олімпійський комітет у березні рекомендував спортивним федераціям допустити до змагань атлетів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі. Відтак, деякі керівні органи повернули російських та білоруських спортсменів. Серед них – Міжнародна федерація дзюдо, рішення якої дозволило заявитися на міжнародні турніри членам Центрального спортивного клубу армії (ЦСКА).

Повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних турнірів дає їм змогу пройти кваліфікацію до Олімпійських ігор у Парижі. Попри те, що МОК наразі не прийняв остаточне рішення щодо участі цих атлетів у Іграх 2024 року, деякі країни оголосили про готовність бойкотувати Олімпіаду-2024.

Європейський Союз офіційно засудив наміри МОК щодо повернення росіян та білорусів до міжнародного спорту. Однак ЄС, куди входять 27 країн, наразі не розглядає спільного бойкоту Олімпіади у Парижі. Про це також розповів Якоб Форссмед на зустрічі міністрів спорту країн Європейського Союзу, відповідаючи на запитання про можливі варіанти впливу на рішення МОК стосовно росіян та білорусів.

"Ми не розглядаємо бойкот. Та на моє переконання, Міжнародний олімпійський комітет дійсно ризикує втратити довіру до себе, якщо не буде прислухатися, а також не зможе зробити так, щоб жоден російський спортсмен не зміг жодним чином представляти Росію на Олімпійських іграх", – заявив представник Швеції.

Наразі Україна наказом Міністерства молоді та спорту заборонила спортсменам змагатися в турнірах за участі росіян та білорусів. Однак збірна України з футболу отримала змогу продовжити виступи у відборі на Євро-2024, де грає у іншій групі команда Білорусі.

Повернення Росії та Білорусі у міжнародний спорт: останні новини

Вибір редакції

На початок