Збройні сили Білорусі знаходяться у режимі підвищеної бойової готовності через падіння 13 травня двох літаків і гелікоптерів у Брянській області РФ.
Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко під час відвідин Центрального командного пункту ВПС та військ ППО, передає білоруське агентство "Белта".
"Давайте подивимося на те, що відбувається навколо нашої країни, насамперед у повітрі. Ми дуже часто обговорюємо питання безпеки нашої держави, особливо у повітряному просторі. Як я бачу, зараз ситуація у нас не дуже загрозлива, проте чинники насторожують", — сказав Лукашенко.
Він зазначив, що білоруська армія перебуває у режимі підвищеної бойової готовності уже протягом кількох діб.
"Три доби після подій поряд з нами. Я маю на увазі Брянську область, коли було збито чотири повітряні судна. Ми змушені були на це реагувати. З того часу наші війська знаходяться в більш підвищеній готовності. Тому мене цікавить обстановка навколо країни. І, природно, напрями та перспективи розвитку цієї обстановки. Коротко. Без залякувань. Про те, що відбувається і що ми очікуємо у короткостроковій перспективі", — сказав Олександр Лукашенко.
Що відомо про катастрофи у Брянській області РФ
Удень 13 травня інформаційне агентство ТАСС із посиланням на джерела в екстрених службах заявило, що у Брянській області Росії розбився винищувач-бомбардувальник Повітряно-космічних сил Росії Су-34 та гелікоптер Мі-8.
Невдовзі російські ЗМІ повідомили, що на території регіону також зазнали катастрофи геліокоптер Мі-8 та винищувач Су-35. Російські силовики розгорнули план "Перехоплення" на всій південно-західній частині Брянської області — серед можливих причин падіння авіамашин називали в тому числі українських диверсантів.
Згодом російське видання "Комерсант" із посиланням на власні джерела повідомило, що всі чотири повітряні судна могли бути збиті майже одночасно неподалік кордону з Україною. За даними видання, екіпажі літаків та гелікоптерів загинули.
"Нападників шукають на землі та в повітрі", — йдеться у публікації.
Видання стверджує, що всі зазначені апарати входили до складу однієї авіагрупи.
"Винищувачі мали завдати ракетно-бомбового удару по цілях на території Чернігівської області України, а гелікоптери їх підстрахувати, щоб у тому числі підібрати екіпажі Су, якщо вони будуть збиті вогнем противника. На аеродром не повернулися всі чотири машини", — зазначається в повідомленні.
Фахівці вважають, що літаки та гелікоптери могли збити за допомогою ракет "повітря-повітря", зазначають журналісти "Комерсанта".