"Особливо не вплине". Тренер збірної України з дзюдо - про допуск росіян та білорусів від EJU та наступний старт команди

"Особливо не вплине". Тренер збірної України з дзюдо - про допуск росіян та білорусів від EJU та наступний старт команди

Ексклюзивно
"Особливо не вплине". Тренер збірної України з дзюдо - про допуск росіян та білорусів від EJU та наступний старт команди
Федерація дзюдо України

Ексклюзивний коментар Віталія Дуброви для Суспільне Спорт.

Міжнародна федерація дзюдо повернула до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Допуск атлетів з цих країн відбувся вже на чемпіонаті світу, який минув у Досі.

Збірна України пропустила чемпіонат світу з дзюдо, оголосивши про бойкот турніру - саме через допуск спортсменів з Росії та Білорусі. Відповідну позицію у команді зайняли у 2022 році - тоді після пропуску трьох гран-прі IJF змінила своє рішення, вдруге відсторонивши росіян та білорусів.

Пропуск змагань, що проходять під егідою Міжнародної федерації дзюдо українська збірна заповнювала виступами на Кубках Європи. Проте ризикує втратити для себе і ці змагання: Європейський союз дзюдо (EJU), який у 2022 році залишив у силі відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі, цього разу підтримав позицію IJF та також висловив готовність повернути атлетів цих країн до змагань.

Після рішення EJU Суспільне Спорт звернулося за коментарем до головного тренера збірної України з дзюдо Віталія Дуброви.

Дуброва розповів, що рішення про допуск від EJU особливо не вплине на перспективи виступів українських дзюдоїстів. Зокрема, тренер збірної України відзначив, що наступний старт, де планується участь команди - гран-прі у Лінці, на якому не будуть представлені атлети з Росії та Білорусі.

  • Про рішення EJU
"Думаю, що особливо не вплине. Турніри ті, що у Європі - не думаю, що їх туди пустять та дадуть візи. Наприклад, у нас турнір в Австрії, там росіян не буде. Гадаю, що це робиться з прицілом на турніри Мастерс - на початку серпня у Будапешті Мастерс, де надають найбільше балів, щоб вони, росіяни, могли туди пройти".
  • Про зміну позиції EJU

"Тут досить кумедна ситуація з цим допуском, що спочатку на сайті з'явилося невеличке оголошення - стаття, що тримаємо курс, незважаючи на рішення IJF EJU продовжуватиме відсторонення. А потім, через дві години, вона зникла, а через хвилин 30 - з'явилася нова, що слідуємо за IJF. Це досить смішно і не хочеться коментувати. Сподіваюся, що самі країни-організатори не даватимуть візи росіянам та білорусам, незважаючи на цей формальний допуск".

  • Як EJU допускатиме до змагань дзюдоїстів з Росії та Білорусі

"Європейська федерація повністю дублює рішення світової. Що вони допускатимуть лише тих спортсменів, що пройдуть перевірку IJF. 20 осіб пройшло так звану "перевірку" - вони зможуть змагатися на європейських змаганнях. Європейський союз ніяких перевірок робити не буде, спиратимуться на рішення IJF".

Повернення Росії та Білорусі у дзюдо: що відомо

  • На чемпіонаті світу з дзюдо спортсмени з Росії та Білорусі виступали як "індивідуальні нейтральні атлети". Вони здобули дві медалі: "золото" та "срібло", однак у підсумковому заліку не було вказано команди "індивідуальних нейтральних спортсменів".
  • За підсумками виступів на турнірах під егідою IJF дзюдоїсти здобувають очки, які відображаються у рейтингу. Саме він визначатиме список спортсменів у відборі на Олімпіаду-2024.
  • Найближчий Кубок Європи з дзюдо прийматиме Сараєво у неділю, 21 травня. У попередній заявці відсутні представники України.
  • Україна планувала виступити на гран-прі у Лінці. Наразі на турнір заявлені 17 дзюдоїстів, зокрема лідерка команди Дар'я Білодід.

Вибір редакції

На початок