Держпрограма "єВідновлення": як подати заявку жителям Дніпропетровщини

Держпрограма "єВідновлення": як подати заявку жителям Дніпропетровщини

Держпрограма "єВідновлення": як подати заявку жителям Дніпропетровщини
Наслідки ракетного удару по Павлограду, 1 травня 2023 року. Фото: Суспільне Дніпро

Жителі Дніпропетровщини, житло яких було пошкоджене внаслідок обстрілів можуть подавати заявки через додаток "Дія". У разі, якщо органи місцевого самоврядування не здійснили перевірку помешкання, варто звернутись до обласної ради, повідомив її голова Микола Лукашук.

За процедурою, якщо житло пошкоджене, потрібно подати інформацію через додаток "Дія".

Далі представник органів самоврядування через комісію перевірить і підтвердить факти пошкоджень.

Якщо органи місцевого самоврядування не зробили перевірку протягом місяця, жителям варто звернутися на офіційну пошту Дніпропетровської обласної ради – [email protected]

Про суму компенсації

"Коли ви надасте інформацію про пошкодження, на основі цих даних система автоматично розраховує вартість компенсації", – зазначив Микола Лукашук.

Кошти з компенсації можна отримати на спеціальний рахунок. Програма працює за принципом "живої черги" – чим раніше подаєте заявку, тим швидше отримаєте компенсацію. Максимальна сума виплати становить 200 тисяч гривень, зазначив він.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

  • У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.
  • За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.
  • 22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок