У Хмельницькому стартував органний фестиваль

У Хмельницькому стартував органний фестиваль

У Хмельницькому стартував органний фестиваль
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькій обласній філармонії сьогодні стартує органний фестиваль. До цього встигли відремонтувати й налагодити духовий орган. Про це Суспільному розповів виконуючий обов’язки директора філармонії Тарас Малик. За його словами, ORG MUSIC FEST - це відновлений після дванадцятирічної перерви фестиваль. Триватиме він упродовж чотирьох днів – з 15 по 18 травня

Відремонтований і налагоджений майстром Національної музичної академії ім. П.Чайковського Дмитром Береговським знову зазвучав духовий орган. Інструмент чехословацького виробництва у Хмельницькій обласній філармонії встановлений у 1991 році, розповідає органний майстер Національної музичної академії Дмитро Береговський.

"В органі тридцять шість регістрів, його не налаштовували десь чотири роки. Тут ми замінювали плати. Комплектуючих в Україні немає, замовлялось все із Чехії, і добре, що ми встигли до фестивалю", — розповідає Дмитро Береговський.

Відремонтований духовий орган
Відремонтований духовий орган. Фото: Суспільне Хмельницький

Органістка Наталя Молдован понад тридцять років працює в обласній філармонії. Каже: багато було проблем через те, що не мають свого майстра, а в останні роки через різного роду обмеження не могли й запрошувати.

"Ми рідко запрошували органного майстра, тому накопичилось дуже багато проблем: не працювали голоси, тому що згоріли електронні плати, проблеми з двигуном були", — пояснює Наталія Молдован.

Солістка Національного будинку органної та камерної музики Валерія Булаховська каже, що допомагала налагодити орган.

"Поставили голоси, трошки підстроїли язичкові тембри. Зараз зазвучав він гарно. Глядачі почують, як змінилось звучання цього інструменту", — каже Валерія Балаховська.

Триватиме органний фестиваль у Хмельницькому з 15 по 18 травня
Триватиме органний фестиваль у Хмельницькому з 15 по 18 травня. Фото: Суспільне Хмельницький

Останній органний фестиваль був у 2011 році, каже виконуючий обов’язки директора обласної філармонії Тарас Малик. Цьогоріч вирішили традиції відновити та зробити фестиваль у цікавому форматі.

"Буде три різні солісти: Валерія Балаховська з Києва, Наталя Молдаван з Хмельницького і Георгій Курков, які виконають свої речиталі. Всі вони представники Київської органної школи, яка по суті найсильніша. В програмах кожного виконавця буде представлена величезна палітра музичного органного репертуару. Там буде і класика, і Бах, і Гендель, і будуть обробки українських творів", — розповідає Тарас Малик.

Триватиме органний фестиваль у Хмельницькому з 15 по 18 травня.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Вибір редакції

На початок